Slovenský biatlon jasá: Talentovaná Kapustová si odnáša medailu z európskeho šampionátu!

Slovenská biatlonistka Ema Kapustová Slovenská biatlonistka Ema Kapustová Zdroj: SITA/Slovenský biatlon

JAKUSZYCE - Slovenská biatlonistka Ema Kapustová obsadila v pretekoch s masovým štartom na 9 km na juniorských ME v poľských Jakuszyciach 3. miesto.

Do cieľa prišla s časom 29:32,4 min, na víťaznú Annu Andexerovú z Rakúska stratila 46,1 s. Striebro získala Češka Svatava Mikysková. V rovnakej disciplíne juniorov na 12 km trati skončil Martin Maťko ako najlepší zo Slovákov na 12. mieste.

"S dnešnými pretekmi som spokojná. Som rada, že som si napravila chuť na niektorých streľbách. Som veľmi sklamaná z poslednej stojky, ale nevadí, aj to je biatlon. Chcela som trošku zariskovať, napokon mi tam ušli prvé dve miesta," uviedla Kapustová pre slovenskybiatlon.sk.

Tamara Molentová obsadila 19. miesto a Alžbeta Garguláková skončila na 25. pozícií. Zvyšné Slovenky skončili mimo najlepšej tridsiatky.

Medzi juniormi Maťko minul na strelnici päťkrát a do cieľa prišiel s mankom 1:20,8 min na víťazného Chorváta Matiju Legoviča. Jakub Borguľa obsadil 28. miesto s odstupom 2:51,7 min a ôsmimi trestnými okruhmi.

preteky s masovým štartom na 9 km - ženy: 1. Anna Andexerová (Rak.) 28:46,3 (3.tr.okr), 2. Svatava Mikysková (ČR) +24,9 (1), 3. Ema KAPUSTOVÁ + 46,1 (3)... 19. Tamara MOLENTOVÁ + 2:21,6 min (3), 25. Alžbeta GARGULÁKOVÁ + 3:21,1 (5), 35. Kristína MAKOVÍNYOVÁ + 4:15,3 (6), 41. Sára PACEROVÁ + 5:08,1 (8), 50. Veronika MICHALECHOVÁ (všetky SR) + 6:25,3 (7)

muži (12 km): 1. Matija Legovič (Chorv.) 39:13,6 min. (4), 2. Vitalij Mandzin (Ukr.) +19,7 s (3), 3. Lukas Haslinger (Rak.) +41,0 (3), ..., 12. Martin MAŤKO +1:20,8 min. (5), 28. Jakub BORGUĽA +2:51,7 (8), 41. Michal ADAMOV +4:45,4 (8), 43. Šimon ADAMOV +5:04,3 (12), 47. Sebastián ILAVSKÝ (všetci SR) +5:35,5 (8)

Viac o téme: ME v biatlone Ema Kapustová Jakub Borguľa Martin Maťko Anna Andexerová