Býci z Lipska stratili výhru až na samom konci, opäť skórovala slovinská hviezda

Na snímke sprava hráč Lipska Benjamin Šeško oslavuje gól, vľavo jeho spoluhráč David RaumNa snímke sprava hráč Lipska Benjamin Šeško oslavuje gól, vľavo jeho spoluhráč David Raum Zdroj: TASR/Uwe Anspach/dpa via AP

HOFFENHEIM - Futbalisti Hoffenheimu s Pavlom Kadeřábkom a striedajúcim Davidom Juráskom remizovali v predohrávke 32. kola bundesligy vďaka gólu v poslednej minúte základnej hracej doby 1:1 so štvrtým Lipskom.

V neúplnej tabuľke sa posunuli na siedmu pozíciu, ktorá znamená aspoň účasť v kvalifikácii Európskej konferenčnej ligy, osemfinalisti Ligy majstrov zostali o bod za Stuttgartom.

Lipsko dlho smerovalo k piatemu víťazstvu za sebou po góle Benjamina Šeška. Slovinský útočník skóroval aj pri všetkých štyroch predchádzajúcich výhrach a s 12 gólmi v sezóne sa dostal presne na polovicu úspechov najlepšieho tímového strelca Loisa Opendu.

Lenže päť minút po Juráskovom príchode na ihrisko bol v 72. min vylúčený po druhej žltej karte Xavi Simons a domáci presilovku využili. Chorvát Andrej Kramarič v 90. minúte podobne ako Šeško hlavou vyrovnal.

Lipsko prvýkrát po štyroch zápasoch na ihriskách súperov stratilo body. Hoffenheim na poslednú chvíľu aspoň čiastočne napravil predchádzajúcu porážku na ihrisku zostupom ohrozeného Bochumu.