MS V HOKEJI 2024 Poriadne kuriózna situácia: Súpera si pomýlil s rozhodcom, udelil mu tvrdý hák

Rodrigo Abols v súboji pred bránkou PoľskaRodrigo Abols v súboji pred bránkou Poľska Zdroj: SITA/AP/Darko Vojinovic

OSTRAVA - Včerajší zápas medzi Poľskom a Lotyšskom, ktorý nakoniec vyhrali vlaňajší bronzoví medailisti 5:4 po predĺžení, poznačila kuriózna situácia.

Lotyšský útočník Rodrigo Abols sa v poslednej tretine duelu zaplietol do potýčky pred bránkou Poľska s útočníkom Grzegorzom Pasiutom. Súboj ale okamžite prerušil čiarový rozhodca. Abols ho však nevidel a pri dvíhaní hlavy okamžite vystrelil päsť, ktorá netrafila poľského hokejistu, ale rozhodcu.

Prekvapený Lotyš sa okamžite ospravedlňoval. "Poľský hráč ma držal za dres, myslel som si, že je to stále on. Rozhodcovi som sa hneď ospravedlňoval, že to bola nešťastná náhoda," kajal sa v mixzóne po zápase Abols.

Arbitri lotyšského útočníka nevylúčili, avšak nemožno vylúčiť, že za tento zákrok dostane dodatočný postih. "Vieme, čo sa stalo, rozhodca sa ale potom usmieval. Dúfam, že nebude z toho žiaden trest," uviedol k situácii kapitán tímu a strelec víťazného gólu Lotyšska Kaspars Daugavinš.

Viac o téme: Rozhodca Lotyšsko Rodrigo Abols
  • Zdroj: Športky