VIDEO Zastaví ich vôbec niekto? Leverkusen dosiahol jubilejný zápas bez prehry

Radosť hráčov LeverkusenuRadosť hráčov Leverkusenu Zdroj: SITA/AP/David Inderlied/dpa

MNÍCHOV - Futbalisti Bayeru Leverkusen natiahli svoju sériu bez prehry vo všetkých súťažiach už na 50 zápasov. V nedeľňajšom stretnutí 33. kola Bundesligy triumfovali na ihrisku Bochumu 5:0.

Už istí majstri využili dlhú presilovku o jedného hráča, ktorú hrali od 15. minúty po vylúčení domáceho Felixa Passlacka. Prvý gól hostí strelil Patrik Schick, penaltu premenil Victor Boniface a na 3:0 upravil Amine Adli. V závere skórovali aj Josip Stanišič a Alex Grimaldo. Slovenský stredopoliar Matúš Bero nastúpil za domácich v 61. minúte.

Mladík Bayernu sa trafil prvý krát

Futbalisti Bayernu Mníchov zvíťazili v nedeľňajšom zápase 33. kola Bundesligy nad Wolfsburgom 2:0. Oba góly strelili v úvodnej štvrťhodine, keď skórovali Lovro Zvonarek a Leon Goretzka. Bayern sa vrátil na druhé miesto tabuľky o dva body pred Stuttgart.

Hráči TSG 1899 Hoffenheim zvíťazili na ihrisku zostupujúceho Darmstadtu vysoko 6:0 a poskočili na siedmu priečku tabuľky, ktorá zaručuje účasť v Európskej konferenčnej lige. Hoffenheim o bod predbehol ôsmy Freiburg, v záverečnom kole privíta Bayern Mníchov. Po dva góly strelili Ihlas Bebou a Maximilian Beier.

33. kolo Bundesligy:

Bayern Mníchov - VfL Wolfsburg 2:0 (2:0)
Góly: 4. Zvonarek, 13. Goretzka

Darmstadt 98 - TSG 1899 Hoffenheim 0:6 (0:5)
Góly: 2. a 51. Bebou, 6. a 44. Beier, 22. Kadeřábek, 26. Kabak

VfL Bochum - Bayer Leverkusen 0:5 (0:2)
Góly: 41. Schick, 45.+2 Boniface (z 11m), 76. Adli, 86. Stanišič, 90.+3 Grimaldo., ČK: 15. Passlack (Bochum)
/Bero za Bochum od 61. min/

Viac o téme: VfL Wolfsburg FC Bayern Mníchov TSG 1899 Hoffenheim Bayer 04 Leverkusen SV Darmstadt 98