Dráma až do konca: Atlético je len jeden krôčik od istého postupu do Ligy majstrov

Hráči Atlética oslavujú gólHráči Atlética oslavujú gól Zdroj: SITA/AP/Manu Fernandez

MADRID - Futbalisti Atlética Madrid zdolali v nedeľnom zápase 35. kola španielskej La Ligy doma Celtu Vigo 1:0.

O triumfe Atlética rozhodol v 84. minúte stredopoliar Rodrigo de Paul. Tri kolá pred koncom súťaže figurujú so 70 bodmi na štvrtom mieste v tabuľke, ktoré zaručuje postup do budúcoročnej edície Ligy majstrov.

Cádiz CF zdolal pred domácimi priaznivcami Getafe CF 1:0. Trojbodový zisk pre domácich zabezpečil v 35. minúte Ruben Alcaraz, ktorý premenil pokutový kop.

Cádiz delí od záchrany päť bodov, Getafe má 43 bodov a je desiate. Valencia CF udržala doma bezgólovú remízu s Rayom Vallecano. V tabuľke je so 48 bodmi na ôsmom mieste, Vallecano je na šestnáste.