Haraslín má so spoluhráčmi titul na dosah: Spartu proti Ostrave spasil dvojgólový hrdina

Tešiaci sa tréner Sparty Praha Brian PriskeTešiaci sa tréner Sparty Praha Brian Priske Zdroj: SITA/AP/Petr David Josek

PRAHA - Futbalisti Sparty Praha bez slovenského reprezentanta Lukáša Haraslína zvíťazili v 3. kole nadstavbovej časti českej ligy v skupine o titul nad Baníkom Ostrava 2:1 a výrazne sa priblížili k zisku titulu. Na čele neúplnej tabuľky majú sedembodový náskok pred Slaviou Praha, ktorá odohrala o zápas menej.

Oba góly "rudých" vsietil Veljko Birmenčevič. Sparte stačí k obhajobe ligového prvenstva získať dva body zo zvyšných dvoch kôl. Mladá Boleslav prehrala so Slováckom 0:1, o triumfe hostí rozhodol v 4. minúte Václav Jurečka. Slovenský obranca Andrej Kadlec hral za domácich do 63. minúty.