Kopecký proti Buffalu s dvomi asistenciami, Kunitzov hetrik

Brian Campbell (51) strieľa rozhodujúci gól poza chrbát gólmana Alexandera Sulzera (52), Tomáš Kopecký (82 pripravený doraziťBrian Campbell (51) strieľa rozhodujúci gól poza chrbát gólmana Alexandera Sulzera (52), Tomáš Kopecký (82 pripravený doraziť Zdroj: SITA

NEW YORK - Slovenský útočník Tomáš Kopecký sa dvoma asistenciami podieľal na triumfe Floridy Panthers 4:3 na ľade Buffala v NHL. Zaznamenal piaty a šiesty kanadský bod v tejto sezóne, tiež druhý dvojbodový duel za sebou. Florida má na svojom konte 6 bodov a stále sa pohybuje na spodných priečkach tabuľky Východnej konferencie.

Kopecký asistoval aj pri víťaznom góle obrancu Briana Campbella, ktorý v minulosti strávil osem sezón práve v Buffale. Fanúšikovia na jeho pôsobenie v organizácii Sabres nezabudli a počas duelu ho niekoľkokrát „vybučali“.

"Keď to robia, asi chcú dať najavo, že im chýbam,“ vtipkoval po stretnutí Campbell, ktorému pripadla povinnosť zorganizovať pozápasové posedenie pre celý tím spojené so sledovaním prestížneho Super Bowlu v americkom futbale. „Zvíťazili sme a preto bude na celej akcii lepšia nálada,“ poznamenal skúsený kanadský bek. Kopecký odohral na ľade 17 a pol minúty a okrem dvoch asistencií si pripísal aj päť streleckých pokusov.

Domácim nepomohol ani výkon Thomasa Vaneka, rakúsky kanonier zaznamenal gól a dve asistencie a s 19 bodmi je na čele bodovania celej súťaže. V tíme "šablí" absentoval slovenský obranca Andrej Sekera, ktorý pauzuje pre bližšie nešpecifikované zranenie v dolnej časti tela.

Buffalo - Florida 3:4 (2:1, 1:2, 0:1)
Góly: 3. Vanek (Pominville, Hodgson), 14. Hodgson (Vanek), 24. Sulzer (Vanek, Hodgson) - 9. Matthias (Smithson), 31. Parros (Weiss), 40. P. Mueller (Shore, T. KOPECKÝ), 50. B. Campbell (T. KOPECKÝ, Huberdeau)

Hviezdou duelu Washington - Pittsburgh sa stal trojgólový útočník hostí Chris Kunitz, ktorý si na svoje konto pripísal aj víťazný presný zásah. Po jednom góle víťazného tímu pridali Kris Letang, Paul Martin a Matt Cooke, Sidney Crosby trikrát asistoval. Kunitz si myslel, že z duelu odchádza so štyrmi presnými zásahmi, no pri prvom góle Pens usmernil pokus Martina za Holtbyho chrbát brániaci John Carlson.

„Netušil som, že ten gól nepripísali mne,“ priznal po súboji autor hetriku.

Mladý bek Carlson skóroval aj do bránky súpera, keď českého gólmana Tomáša Vokouna prekonal kurióznym spôsobom. Keď nahodil puk smerom na súperovú bránku, český gólman vykorčuľoval za ňu, aby ho rozohral, no odraz od plexiskla zmenil jeho trajektóriu priamo do siete.

„Už som raz podobný gól dostal pred niekoľkými rokmi v súboji proti Chicagu. Rozdiel bol ten, že vtedy sme prehrali, no teraz sme uspeli,“ poznamenal po súboji Vokoun.

Washington - Pittsburgh 3:6 (1:2, 1:3, 1:1)
Góly: 6. M. Green (Wolski, Ribeiro), 25. Carlson (Nicklas Bäckström), 44. Ribeiro (Brouwer, Ovečkin) - 4. P. Martin (Crosby), 9. Cooke (Engelland, Bortuzzo), 27. Letang (Brandon Sutter, Cooke), 28. Kunitz (Crosby, Malkin), 34. Kunitz (Malkin, J. Neal), 60. Kunitz (Crosby, Letang)

V kanadskom súboji Montrealu s Ottawou (2:1) padli góly iba v úvodnej tretine. Hosťujúci mladík Silfverberg v 2. min otvoril skóre, no vzápätí vyrovnal Desharnais a rozhodnutie priniesol presný zásah Erika Colea v 13. min.

Montreal - Ottawa 2:1 (2:1, 0:0, 0:0)
Góly: 3. Desharnais (Pacioretty), 12. E. Cole (Bouillon, Subban) - 2. Silfverberg (Wiercioch, Turris)

Opačným extrémom bol duel New York Islandes - New Jersey (0:3). V ňom padali góly až v posledných štyroch minútach III. tretiny. Prvá dva presné zásahy zaznamenal Steve Bernier a definitívnu podobu výsledku dal presný zásah Clarksona do prázdnej bránky. Gólman hostí Johan Hedberg zlikvidoval všetkých 22 striel a zaknihoval si 22. shutout v profiligovej kariére.

"Chytal úžasne. Odohrali sme náročný duel, kľúčovým momentom bolo, že sa nám podarilo ubrániť všetky oslabenia," vyslovil sa tréner New Jersey Peter DeBoer.

New York Islandes - New Jersey 0:3 (0:0, 0:0, 0:3)
Góly: 57. S. Bernier (Henrique, A. Greene), 58. S. Bernier (R. Carter, S. Gionta), 60. Clarkson (A. Greene)

• Zdroj: SITA, TASR, nhl.com