Jasečko kvôli zlomenej nohe mimo hry možno až do konca sezóny

Stanislav Jasečko
Stanislav Jasečko

BERLÍN - Slovenský hokejista Stanislav Jasečko (40) pre zlomenú nohu bude chýbať nemeckému druholigovému klubu Eislöwen Drážďany niekoľko týždňov a jeho absencia sa môže natiahnuť až do konca tejto sezóny. Skúsený obranca utrpel indispozíciu v nedeľňajšom zápase s Landshutom, informuje o tom nemecký portál Eishockey-Magazin

"Už počas stretnutia referoval, že má bolesti. Dnes navštívil lekára, pretože nemohol ani len pridať do kroku. Pochopiteľne, diagnóza je pre nás trpká. Noha je teraz v sadre. Zranenie si síce nevyžaduje operáciu, ale zotavenie bude chcieť svoj čas," povedal tréner Thomas Popiesch.

Bývalý reprezentant SR prestúpil do Nemecka v januári z talianskeho druholigového trímu EV Bozen 84. Rodák zo Spišskej Novej Vsi Jasečko sa dohodol na zmluve do konca sezóny. Počas kariéry pôsobil okrem materskej Spišskej Novej Vsi a Bozenu aj vo Frederikshavne, Poprade, Košiciach, Grand Rapids v IHL, Českých Budějoviciach, HV 71, Ässäte Pori, Nižnekamsu, Zvolene, Vítkoviciach, Plzni a v Duisburgu. Slovensku pomohol k postupu do B i A-kategórie majstrovstiev sveta, hral na svetových šampionátoch 1996, 1999 a 2000, odkiaľ si priviezol striebornú medailu.


Zdroj:
SITA
Foto:
Internet

DISKUSIA