Žilina ukončila čakanie na gól, proti Trnave to na výhru nestačilo

Miroslav Karhan v hlavičkom súbojiMiroslav Karhan v hlavičkom súboji Zdroj: SITA

ŽILINA - Prvýkrát vážnejšie zahrmelo v šestnástke Trnavy v 9. minúte, keď Nunesov center z priameho kopu dopadol až na trávnik, brankár Rusov ho podbehol, ale nikto zo Žilinčanov sa k lopte nedostal skôr ako hosťujúca obrana. Krajšie to bolo o tri minúty, Barčík našiel v šestnástke výborne nabiehajúceho Picha, ten si urobil priestor, vystrelil do protipohybu brankára, no ten loptu vykopol nohami.

V 15. minúte predviedol na hranici žilinskej šestnástky strelu z otočky Mikovič, ale vôbec netrafil priestor bránky. O dve minúty neskôr však ten istý hráč na seba v šestnástke naviazal dvoch obrancov, priťukol loptu voľnému Ciprysovi a ten z rozbehu zblízka nedal Dúbravkovi žiadnu šancu. V 26. minúte mohol vyrovnať Pich, Barčík mu pekne sklepol centrovanú loptu, no half-volej žilinského útočníka Rusov vyrazil. Po polhodine hry sa peknou strelou z hranice šestnástky predviedol Barčík, ale ľavačkou roztriasol iba brvno. Krátko na to na druhej strane brankár Dúbravka takmer nespracoval "malú domov", nechýbalo veľa a Mikovič by sa dostal k ľahkému gólu. Ale v 34. minúte to konečne prišlo, Mravcovu strelu spoza vápna zblokovala obrana, Pich sa dostal k odrazenej lopte, vystrelil k žrdi a Žilina po 518-tich minútach konečne skórovala.

Ďalšie zaujímavosti pod Dubňom pokračovali až po prestávke. Bol to aj Barčíkov priamy kop v 51. minúte, ktorý Rusov vyboxoval a Nunes následne pravačkou strieľal asi dva metre vedľa. V 59. minúte Nunes zahrával aj priamy kop zo sľubnej pozície, ale loptu príliš nadvihol. O štyri minúty v tom bol opäť Barčík, jeho tvrdú strelu brankár Rusov iba nemotorne vyrazil pred seba, no Pich s obrancom na chrbte ju doraziť nedokázal. Po skrumáži Žilinčania signalizovali ruku v pokutovom území, ale pískal sa iba rohový kop. Po ňom unikli do brejku Mikovič s Ciprysom, druhého menovaného domáca obrana zastavila v poslednej chvíli. S prichádzajúcim záverom sa na ihrisku začala stupňovať aj nervozita. Žilina mala jasnú prevahu a po peknej kombinácii v 75. minúte sa ocitol na hranici pokutového územia v streleckej pozícii stopér Akakpo, ale zaváhal a radšej loptu vrátil dozadu, čo diváci na tribúnach odmenili veľavravným povzdychom. Neuspelo ani prečíslenie Bella s Barčíkom v 79. minúte, a tak sa mal chlieb lámať v samom závere. No a lámal sa rovným dielom, rozhodujúci gól nepadol, Žilina remizovala s Trnavou 1:1.

MŠK Žilina - Spartak Trnava 1:1 (1:1)
Góly: 34. Pich - 18. Ciprys. Rozhodoval: Jaška, ŽK: Mravec, Mihalík, Bello - Ciprys, Grabež, Mikovič, 1732 divákov

Žilina: Dúbravka - Mabouka, Piaček, Akakpo, Nunes - Mravec (87. Pečovský) - Mihalík (46. Angelovič), Bello (81. Paur), Barčík, Pich - Majtán

Trnava: Rusov - Janečka, P. Čarnota, Karhan, Grabež - Augustini (81. Mikinič) - Sabo (85. Lietava), Hodúr, Kaščák, Ciprys (88. Tomaček) - Mikovič

Štefan Tarkovič, tréner Žiliny: "Trnava bola teda aspoň v prvom polčase asi prvé mužstvo, ktoré tu v tomto roku hralo aj dopredu. Preto bol futbal zaujímavejší. Čo sa týka nášho výkonu, opäť sme súpera prestrieľali, no zahodili sme veľa šancí. Konečne sme však dali aspoň jeden gól. S výsledkom však spokojný nie som. Zápas s Trnavou bol špecifický asi preto, že o týždeň sa s ňou stretneme znova v Slovenskom pohári, ktorý je pre oba tímy veľmi dôležitý."

Peter Zelenský, tréner Trnavy: "Bolo nám jasné, že v Žiline nás čaká ťažký zápas. Viac sme sa zamerali na defenzívu, i keď podľa môjho názoru sme v druhom polčase bránili až príliš. Bál som sa, že tam urobíme nejaké chyby. V prvom polčase to však bolo z našej strany celkom dobré. Výsledok 1:1 v Žiline je koniec-koncov pre nás cenný."