Masters vedú pred finále Snedeker a Cabrera, Woods bude útočiť zo 7. miesta

Brandt SnedekerBrandt Snedeker Zdroj: SITA

AUGUSTA - Američan Brandt Snedeker a prekvapujúco Argentínčan Ángel Cabrera spoločne vedú pred finále so skóre -7 golfové Masters, prvý major turnaj sezóny. O štyri rany za nimi je v Auguste siedmy Tiger Woods.

Šampión Masters z roku 2009 Cabrera zahral v 3. kole 69 rán rovnako ako Snedeker. Pred záverom turnaja ich prenasleduje trojica Austrálčanov - o ranu viac má tretí Adam Scott a o štvrté miesto sa delia s výsledkom -5 Jason Day a Marc Leishman.

Kým Cabrera už vyhral okrem Masters aj US Open (2007), Snedeker útočí na svoj prvý titul kategórie major. "Tridsaťdva rokov sa na toto pripravujem a učím sa. Nie som tu, aby som skončil dobre, aby som bol do piateho miesta, ale prišiel som vyhrať," povedal Snedeker, ktorý už v Auguste vo finále pred piatimi rokmi viedol a potom skončil tretí. "Záver je vždy o trpezlivosti a precíznom prevedení. Na tomto turnaji je dôležité vedieť, kde sa dá stratiť. Tieto skúsenosti pomáhajú," povedal až 269. hráč sveta Cabrera, prezývaný kvôli chôdzi "kačica", ktorý hrá štrnáste Masters.

Zo šiesteho miesta bude útočiť Američan Matt Kuchar a hneď za ním je Woods spoločne s Juhoafričanom Timom Clarkom. Woods, ktorý unikol po druhom kole diskvalifikácii a za chybný drop dostal dva trestné údery, zahral dve rany pod par a udržal si nádej na útok na svoj pätnásty triumf na podujatí major. "Som v hre, strácam štyri rany a mám celkom dobrú príležitosť vyhrať," povedal Woods, ktorý nikdy nevyhral major útokom vo finále zo zadných pozícií.

Na čele sa neudržal veterán Fred Couples. Američan sa počas tretieho kola pohyboval vo vedení, ale zahral 77 rán a prepadol sa na delené 18. miesto.

Z hry o víťazstvo je druhý hráč sveta Rory McIlroy, ktorý zahral o dve rany viac ako Couples. "Chvíľku som bol pár rán za najlepšími, ale potom sa to rozplynulo," povedal severoírsky hráč.

Štrnásťročný čínsky golfista Kuan Tchien-lang, najmladší hráč histórie, ktorý prešiel cutom na turnaji kategórie major aj na americkom okruhu PGA Tour, zahral svoje najhoršie kolo (77) a je na 59. mieste. "Hrám tu s tými najlepšími, to je skvelá škola a dúfam, že raz budem na ich mieste," povedal Kuan Tchien-lang.

Golfový turnaj Masters kategórie major v americkej Auguste (par 72, dotácia 8 mil dolárov) - po 3. kole:
1. Snedeker (USA) 209 (70 +70 +69) a Cabrera (Arg.) 209 (71 +69 +69), 3. Scott 210 (69 +72 +69), 4. Leishman 211 (66 +73 +72) a Day (všetci Austr.) 210 (70 +68 +73), 6. Kuchar 212 (68 +75 +69), 7. Woods (obaja USA) 213 (70 +73 +70) a Clark (JAR) 213 (70 +76 +67).