Triumf domácich na VC Španielska, z víťazstva v MotoGP sa tešil Pedrosa

Dani PedrosaDani Pedrosa Zdroj: SITA

JEREZ - Triumfom domácich jazdcov sa skončila Veľká cena Španielska motocyklov v kategórii MotoGP na okruhu v Jereze, keď obsadili všetky miesta na stupňoch víťazov.

Z víťazstva sa tešil Dani Pedrosa na Honde pred nováčikom v kráľovskej motocyklovej kategórii a vedúcim pretekárom priebežného poradia šampionátu Marcom Marquezom (Honda). Na treťom mieste skončil obhajca titulu Jorge Lorenzo na Yamahe.

Výsledky - MotoGP: 1. Dani Pedrosa (Šp./Honda) 45:17,632 min, 2. Marc Marquez (Šp./Honda) +2,487 s, 3. Jorge Lorenzo (Šp./Yamaha) +5,089, 4. Valentino Rossi (Tal./Yamaha) +8,914, 5. Cal Crutchlow (V.Brit./Yamaha) +12,663, 6. Alvaro Bautista (Šp./Honda) +15,094.

Poradie MS (po 3 z 18 pretekov):  1. Marquez 61 b, 2. Pedrosa 58, 3. Lorenzo 57, 4. Rossi 43, 5. Crutchlow 35, 6. Bautista 26.

Viac o téme: Víťaz MotoGP Dani VC Španielska Pedrosa