Dojemná rozlúčka gruzínskej legendy: Kaladze zorganizoval duel proti AC Milánu

Kakha Kaladze sa rozlúčil s milánskym ACKakha Kaladze sa rozlúčil s milánskym AC Zdroj: acmilan.com

TBILISI - Bývalý futbalový obranca AC Miláno Kakha Kaladze (35) zorganizoval v Tbilisi svoj rozlúčkový zápas. Súčasný podpredseda gruzínskej vlády a minister energetiky odohral polčas za tím Priatelia pre Kaladzeho (Friends 4 Kaladze) a druhý v drese milánskeho AC, pričom "rossoneri" zvíťazili 3:1.

Kaladze, ktorý hrával v tíme účastníka Serie A v rokoch 2001 - 2010, pozval do gruzínskej metropoly množstvo bývalých futbalových hviezd. Úvodný gól rozlúčkového duelu dal v 26. minúte z pokutového kopu George Demetradze. Za Miláno ešte v prvom polčase vyrovnal rovnako po strele z bieleho bodu Filipo Inzagi. Po zmene strán boli efektívnejší v koncovke futbalisti "rossoneri", medzi autorov gólov sa zapísali Andrij Ševčenko a Pietro Vierchowod.

Medzi pozvanými futbalovými celebritami boli napríklad Paolo Maldini, Rui Costa, Sebastiano Rossi, Franco Baresi, Mathieu Flamini, Dario Šimič, Serginho, Fabio Cannavaro, či Valerio Fiori. Kaladze hrával aj za Dynamo Kyjev a FC Janov, takže pozval aj bývalých spoluhráčov z týchto klubov. Na hracej ploche sa tak objavili aj naopríklad Umit Davala, Levan Kobiašvili, Hakan Sukur, či Sergij Rebrov.

Kakha Kaladze a jeho Galéria fotiek (6) Zdroj: acmilan.com

Kaladze, ktorý sa venuje teraz politike, odohral za Gruzínsko 83 medzištátnych stretnutí a 284 zápasov za AC Miláno, pričom dal aj 13 gólov.

"Chcel by som vyjadriť vďačnosť gruzínskym fanúšikom za ich podporu a nadšenie, ktoré mi prejavili. Väčšinu svojej kariéry som strávil v zahraničných kluboch, ale vždy som cítil teplo domova, keď som sa vrátil sem," povedal Kaladze.

Trénerom milánskeho AC bol Cesare Maldini a Carlo Ancelotti, tím Priatelia pre Kaladzeho viedli z lavičky Alexander Čivadze a Fatih Temir.

Priatelia 4 Kaladze - AC Miláno 1:3 (1:1)
Góly: 26. Demetradze G(11 m) - 43. Inzaghi (11 m), 72. Ševčenko, 75. Vierchowod