Ballack sa rozlúčil s futbalom: Najprv hetrik, potom slzy pred plným štadiónom

Michael Ballack sa rozlúčil s futbalomMichael Ballack sa rozlúčil s futbalom Zdroj: SITA

LIPSKO - Bývalý kapitán nemeckej reprezentácie Michael Ballack (36) sa definitívne rozlúčil s futbalom. Na benefičné stretnutie do Lipska si pozval množstvo hviezd.

V "tíme sveta" boli Ballackovi spoluhráči z pôsobenia v Leverkusene, Bayerne a Chelsea. Do Nemecka zavítali Didier Drogba, Andrej Ševčenko, Michael Essien, Philipp Lahm či Dimitar Berbatov.

Vo "výbere priateľov" sa zase pred 50 000 divákmi na vypredanom štadióne predstavili napríklad Miroslav Klose, Hasan Salihamidžič, Oliver Neuville, ale aj sedemnásobný majster sveta formuly 1 Michael Schumacher.

Stretnutie skončilo výhrou 4:3 pre výber hviezd, za ktoré hral v druhom polčase Ballack a víťazným gólom zavŕšil hetrik (dva góly dal v prvom polčase v drese druhého tímu).

Na lavičkách stáli bývalí Ballackovi tréneri Rudi Völler a José Mourinho.

Po zápase sa za melódie slávneho hitu Franka Sinatru "My Way" márne bránil slzám.

"Je úžasné, že na konci sezóny ešte prišlo toľko hviezd," radoval sa hráč, ktorý s reprezentáciou získal striebro a bronz na majstrovstvách sveta a titul vicemajstra Európy. Za Nemecko odohral 98 zápasov a dal 42 gólov.

Minimálne 100 000 eur z výťažku zápasu sľúbil Ballack venovať osobám, ktoré postihli povodne.