Moyes chce úspešnú sezónu: Nie je jednoduché nahradiť legendu

David MoyesDavid Moyes Zdroj: SITA

SYDNEY - Nový tréner futbalistov Manchesteru United David Moyes sa vyjadril, že bude spokojný ak dosiahne aspoň štvrtinu úspechov v porovnaní so svojim úspešným predchodcom Alexom Fergusonom.

Počas 26-ročného pôsobenia na Old Trafforde sa Ferguson tešil zo zisku 38 trofejí, vrátane 13 titulov v Premier League a dvoch triumfov v Lige majstrov.

Debut novému škótskemu trénerovi, ktorý v minulosti viedol FC Everton, však nevyšiel. Manchester prehral v Bangkoku s All-Stars výber thajskej Singhy 0:1. Strelcom víťazného gólu bol Teerathep Winothai, na jeho zásah z úvodu druhého polčasu už "červení diabli", ktorí nastúpili bez útočných es Robina van Persieho a Waynea Rooneyho, nedokázali odpovedať.

Manchester sa presunul do Austrálie, kde nastúpi proti FC Sydney, v predsezónnom programe nasledujú zápasy v Jokohame, Osake, Hong Kongu a na záver 6. augusta proti AIK Štokholm. "Na lavičke Manchesteru som nahradil pravdepodobne najlepšieho trénera aký kedy žil," povedal Moyes po príchode do Sydney. "Je to moja prvá sezóne v United, tak uvidíme. Ako som už viackrát povedal, keď dosiahnem aspoň štvrtinu jeho úspechov, budem spokojný," dodal nástupca legendy.

Moyes sa poďakoval svojim spolupracovníkom v klube za pomoc pri budovaní tímu na obhajobu titulu v Premier League. Manchester štartuje sezónu 17. augusta na ihrisku Swansea. "Nie je jednoduché nahradiť takú legendu ako je Alex, ľudia v klube mi to však uľahčili. Hráči na tréningoch výborne pracujú a verím, že zažijeme úspešnú sezónu," povedal Škót. Do realizačného tímu zaradil Moyes aj ikonu United Ryana Giggsa (39), ktorý bude hrajúcim asistentom a pri tíme bude aj bývalý obranca "The Reds" Phil Neville.