Španiel Márquez ovládol Veľkú cenu Česka: Víťazstvo som si užil

Marc Márquez oslavuje svoje víťazstvoMarc Márquez oslavuje svoje víťazstvo Zdroj: SITA

BRNO - Španiel Marc Márquez zvíťazil na nedeľnej Veľkej cene Českej republiky v seriáli majstrovstiev sveta cestných motocyklov. Dvadsaťročný jazdec tímu Honda triumfoval v triede MotoGP štvrtýkrát v rade, naposledy sa tešil z víťazstva na VC Indianapolisu.

V Brne skončil v najsilnejšej triede na druhom mieste jeho krajan Dani Pedrosa (Honda), španielsku dominanciu potvrdil tretí Jorge Lorenzo na Yamahe.

"Užil som si víťazstvo, takisto ako súboj, ktorý som oň musel zviesť s Jorgem (Lorenzom, pozn.) a Danim (Pedrosom, pozn.). Som veľmi, veľmi šťastný. Lorenzo a Yamaha tu boli veľmi silní, Pedrosa v Brne minulý rok zvíťazil. Nečakal som, že triumfujem, ale veril som, že by to mohlo byť pódiové umiestnenie," zhodnotil preteky a svoje víťazstvo v nich Márquez.

Márquez je aj lídrom celkového poradia MS so ziskom 213 bodov po jedenástich VC. Pred druhým Pedrosom má náskok 26 bodov, tretí Lorenzo má na svojom konte o 44 bodov menej ako líder.

MotoGP: 1. Marc Márquez (Šp.) Honda 42:50,729 min, 2. Dani Pedrosa (Šp.) Honda +0,313 s, 3. Jorge Lorenzo (Šp.) Yamaha +2,277, 4. Valentino Rossi (Tal.) Yamaha +10,101, 5. Álvaro Bautista (Šp.) +10,178, 6. Stefan Bradl (Nem.) Honda +19,807

Celkové poradie (po 11 pretekoch z 18): 1. Marc Márquez (Šp.) Honda 213 bodov, 2. Dani Pedrosa (Šp.) Honda 187, 3. Jorge Lorenzo (Šp.) Yamaha 169, 4. Valentino Rossi (Tal.) Yamaha 143, 5. Cal Crutchlow (V. Brit.) Yamaha 127, 6. Stefan Bradl (Nem.) Honda 103

Moto 2: 1. Mika Kallio (Fín.) Kalex 41:11,785 min, 2. Takaaki Nakagami (Jap.) Kalex +0,590 s, 3. Thomas Lüthi (Švaj.) Suter + 0,799 4. Pol Espargaró (Šp.) Kalex +0,965, 5. Johann Zarco (Fr.) Suter +1,100, 6. Nicolás Terol (Šp.) Suter +1,539