Bajčičák vyhral SP v bielej stope

BRATISLAVA/REIT IM WINKL - Senzácia! Slovák Martin Bajčičák sa stal prekvapujúcim víťazom Svetového pohára v behu na lyžiach na 15 km voľnou technikou v nemeckom Reit im Winkli. V generálke na MS deklasoval všetkých súperov, v cieli mal náskok pred druhým Talianom Di Centom 21 sekúnd! 28-ročný lyžiar sa tak stal historicky prvým Slovákom, ktorý vyhral preteky tohto rangu!

Bajčičák, juniorský vicemajster sveta z roku 1996, sa pasoval za čierneho koňa svetového šampionátu v Oberstdorfe, ktorý sa začína v stredu. "Viem, všetci sa čudujú, čo som to dosiahol. Iba ja však viem, že som nesiahol úplne na dno svojich síl," vyznal sa rodák z oravského Zákamenného a pokračoval: "Cítil som sa naozaj v skvelej forme. Toto však bolo riadne suverénne víťazstvo! Medzi druhým a piatym boli sekundové rozdiely a ja som mal pred druhým náskok 21,3 sekundy."

Bajčičák prezradil, že formu cítil už na domácom šampionáte, v Reit im Winkli mal výborne pripravené lyže a vyšla mu aj taktika. "V druhom kole som sa chytil Fredrikssona, ktorý práve odštartoval, a vytiahol som sa za ním. Potom som však začal cítiť, že mám na viac, a tak som išiel pred neho," dodal Martin Bajčičák. Na stupne vo SP sa okrem neho dostal ešte Ivan Bátory, ktorý bol dvakrát tretí, v r. 1999 v Kirune a v r. 2001 v Davose.

• Zdroj: topky.sk