Skvelý výsledok od našich lyžiarok: V Švajčiarsku v svetovom pohári štvrté a šieste miesto!

Zuzana Stromková počas olympiády v SočiZuzana Stromková počas olympiády v Soči Zdroj: SITA

SILVAPLANA - Slovenská akrobatická lyžiarka Zuzana Stromková obsadila v sobotňajších pretekoch Svetového pohára v slopestyle vo švajčiarskom Silvaplana 4. miesto. Z triumfu sa tešila Nemka Lisa Zimmermannová. Ďalšia Slovenka Natália Šlepecká finišovala šiesta.

"Podmienky boli veľmi náročné, počasie ako už klasicky na finále Svetového pohára nespolupracovalo, ale obe reprezentantky sa s traťou popasovali statočne. Zuzke Stromkovej ušlo pódium o 1,2 bodu, a keby nebolo pádu v prvej jazde, tak by sme sa dočkali medaily zo Svetového pohára. Zuzka Stromková skončila v celkovom hodnotení Svetového Pohára na 5. mieste," informoval TASR Tomáš Murgáč, reprezentačný tréner SR v akrobatickom lyžovaní.

Ženy: 1. Lisa Zimmermannová (Nem.) 83,40 bodov, 2. Emma Dahlströmová (Švéd.) 78,20, 3. Camillia Berrová (Švaj.) 72,40, 4. Zuzana STROMKOVÁ 71,20, ... 6. Natália ŠLEPECKÁ (obe SR) 61,60
Muži: 1. Jesper Tjader (Švéd.) 90,80, 2. Noah Wallace (USA) 83,60, 3. Christian Nummedal (Nór.) 81,20