Tri Slovenky do druhého kola štvorhry, Schmiedlová a Hantuchová končia

Dominika CibulkováDominika Cibulková Zdroj: SITA

PARÍŽ - Slovenská tenistka Dominika Cibulková postúpila do 2. kola štvorhry na druhom grandslamovom turnaji sezóny Roland Garros v Paríži (25. mája - 8. júna, celková dotácia 25 018 900 eur, antuka). Cibulková spoločne s Belgičankou Kirsten Flipkensovou ako nenasadené hráčky zdolali turnajové osmičky z Nemecka Juliu Görgesovú a Annu-Lenu Grönefeldovú za 134 minút 7:5, 2:6, 7:5.

Slovenka a Belgičanka mohli zápas ukončiť aj skôr, ale za stavu 5:4 v treťom sete pri podaní súperiek nepremenili tri mečbaly. Súperkami Cibulkovej s Flipkensovou v 2. kole budú rovnako nenasadené Američanky Madison Keysová, Alison Riskeová.

Karolína Schmiedlová a Japonka Kurumi Narová prehrali v 1. kole štvorhry s taiwanským párom Čchan Jüng-ťan, Čchan Chao-čching za 85 minút 5:7, 0:6. Do ďalšieho kola nepostúpila v štvorhre ani Daniela Hantuchová.

Magdaléna Rybáriková po vypadnutí v 2. kole dvojhry postúpila s Nemkou Andreou Petkovičovou zvíťazili v 1. kole štvorhry. Francúzsky pár Claire Feuersteinová, Alizé Limová zdolali hladko v dvoch setoch 6:1 a 6:3.

Posledná si postup vybojovala skúsená Janette Husárová, ktorá spoločne so slovenskou rodáčkou reprezentujúcou Austráliu Jarmilou Gajdošovou zdolali české sestry Karolínu a Kristýnu Plíškové za 105 minút 1:6, 6:3, 6:3. V prípade Husárovej ide o jej 16. vystúpenie v parížskej štvorhre, zatiaľ najďalej to dotiahla trikrát do štvrťfinále (2003, 2004, 2007).

Cibulková pokračuje na Roland Garros v dvojhre. V piatkovom 3. kole si nasadená deviatka Cibulková zmeria sily s Austrálčankou Samanthou Stosurovou (19.). Devätnásťročná Košičanka Schmiedlová bude v piatok v 3. kole dvojhry hrať so Španielkou Garbine Muguruzovou-Blancovou.

Dominika Cibulková, Kirsten Flipkensová (SR/Belg.) - Julia Görgesová, Anna-Lena Grönefeldová (Nem.-8) 7:5, 2:6, 7:5 za 134 minút

Čchan Jüng-ťan, Čchan Chao-čching (Taiw.) - Kurumi Narová, Karolína Schmiedlová (Jap./SR) 7:5, 6:0 za 85 minút

Andrea Petkovičová, Magdaléna RYBÁRIKOVÁ (Nem./SR) - Claire Feuersteinová, Alizé Limová (Fr.) 6:1, 6:3

Cara Blacková, Sania Mirzová (Zimb./India-5) - Daniela Hantuchová, Šahar Peerová (SR/Izr.) 6:3, 6:3 za 69 minút

Jarmila Gajdošová, Janette Husárová (Aus./SR) - Karolína Plíšková, Kristýna Plíšková (ČR) 1:6, 6:3, 6:3 za 105 minút