Suverén sezóny Marquez ovládol aj VC Katalánska, druhý skončil Rossi

Marc MarquezMarc Marquez Zdroj: SITA

BARCELONA - Úradujúci majster sveta v MotoGP Marc Marquez pokračoval vo víťaznej sérii aj na okruhu v Catalunyi, keď napriek štartu z tretej pozície vyhral Veľkú cenu Katalánska časom 42:56,914 min pred deväťnásobným talianskym šampiónom Valentinom Rossim a svojím krajanom Danim Pedrosom.

Španielsky jazdec si tak drží v tohtoročnom seriáli MS motocyklov MotoGP stopercentnú bilanciu, keď vyhral všetkých sedem pretekov. Jasne tak tróni na prvej pozícii celkového poradia s náskokom 58 bodov pred druhým Valentinom Rossim.

V kategórii Moto3 zvíťazil na VC Katalánska španielsky pretekár Alex Marquez na stroji značky Honda. Druhé miesto si vyjazdil Talian Enea Bastianini (KTM), tretí skončil ďalší Španiel Efren Vazquez na motocykli značky Honda.

Vedenie v priebežnej klasifikácii svetového šampionátu si udržal Jack Miller. Austrálčan jazdiaci na KTM získal v doterajšom priebehu seriálu 117 bodov. Druhý Fenati naňho po nedeli stráca sedem bodov.

MotoGP: 1. Marc Márquez (Šp.) Honda 42:56,914 min, 2. Valentino Rossi (Tal.) Yamaha +0,512 s, 3. Dani Pedrosa (Šp.) Honda +1,834 s
Celkové poradie (po 7 pretekoch z 18): 1. Marc Márquez (Šp.) Honda 175 bodov, 2. Valentino Rossi (Tal.) Yamaha 117, 3. Dani Pedrosa (Šp.) Honda 112

Moto2: 1. Esteve Rabat (Šp.) Kalex 41:23,197 min, 2. Maverick Viňales (Šp.) Kalex +4,244 s, 3. Johann Zarco (Fr.) Suter +11,157 s
Celkové poradie (po 7 pretekoch z 18): 1. Esteve Rabat (Šp.) Kalex 149 bodov, 2. Mika Kallio (Fín.) Kalex 115, 3. Maverick Viňales (Šp.) Kalex 89

Moto3: 1. Alex Marquez (Šp.) Honda 41:11,656 min, 2. Enea Bastianini (Tal.) KTM +3,236 s, 3. Efren Vazquez (Šp.) +3,512 s
Celkové poradie (po 7 pretekoch z 18): 1. Jack Miller (Aus.) KTM 117 bodov, 2. Romano Fenati (Tal.) KTM 110, 3. Efren Vazquez (Šp.) 92