Slováci preľaknutí, Česi to tušili: Populárny komentátor o Hlinkovom smútku v Soči

Miroslav Hlinka
Miroslav Hlinka

PRAHA - Slovenská hokejová verejnosť sa stále spamätáva zo šoku v podobe samovraždy bývalého reprezentanta Miroslava Hlinku. Majster sveta z Goteborgu si na život siahol v nedeľu v jednom z banskobystrických hotelov, kde ho našli obeseného. Ako tvrdí v rozhovore pre portál sport.idnes.cz populárny český komentátor Robert Záruba, už počas olympiády v Soči Miro Hlinka zrejme prežíval vnútorný boj s vlastnými démonmi.

Zárubov názor na Hlinku nebol iný, aký malo množstvo ďalších ľudí, ktorí Mira poznali. "Miro Hlinka bol pozitívny človek a patril do skupiny ľudí, u ktorých by si človek vôbec nevedel predstaviť, že by niečo také bolo možné," vysvetľoval Záruba, ktorý bol zo správy o nečakanej smrti poriadne prekvapený.

Komentátor sa so zosnulým hokejistom spriatelil v roku 2011 na Majstrovstvách sveta v Bratislave, kde Hlinka pôsobil v úlohe experta a do českého tímu ihneď zapadol. Získal si ho predovšetkým kamarátskou a otvorenou povahou. "Miro bol empatický, dokázal sa dobre vcítiť do toho, čo druhý človek prežíva alebo ako uvažuje. Mal na to taký radar," spomína Záruba v rozhovore. Miro bol vo všeobecnosti známy ako usmievavý človek, čo potvrdzujú aj ďalšie slová: "On bol naozaj slniečko kabíny, dobrá duša."

Spomína si však na situáciu, ktorá asi predznamenávala psychické problémy. Nastala počas olympiády v Soči, kde sa obaja spolu bavili. "Viem, že sa mi zveroval s nejakým problémom, ktorý má. Nie nejako podrobne, len sme tú tému naťukli. Hovoril som si, že pôsobí inak," spomína český komentátor so smútkom. Bol to podľa neho pravdepodobne jediný moment, kedy zažil Mira Hlinku skleslého.


Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
sportky.sk, sport.idnes.cz
Foto:
SITA

DISKUSIA