Obrovské sklamanie Cibulkovej: Po zaváhaní Pironkovovej zostala mimo semifinále

Dominika Cibulková v zápase proti Nemke KerberovejDominika Cibulková v zápase proti Nemke Kerberovej Zdroj: SITA

SOFIA - Slovenská tenistka Dominika Cibulková nepostúpila do semifinále "malých" MS v Sofii. Španielka Carla Suarezová Navarrová totiž vyhrala v záverečnom zápase skupiny Sredec nad domácou Bulharkou Cvetanou Pironkovovou v dvoch setoch 7:6 (2), 6:1 a ide ďalej spoločne s Nemkou Andreou Petkovicovou.

Pri rovnosti bodov aj setov troch hráčok rozhodlo v neprospech Cibulkovej nižšie percento získaných gemov. Slovenská jednotka potrebovala, aby Pironkovová zobrala Suarezovej Navarrovej set. V úvodnom dejstve mala Bulharka za stavu 6:5 k dispozícii dva setbaly. Španielka ich však odvrátila, tajbrejk získala jasne vo svoj prospech a v druhom sete už na dvorci dominovala.

Suarezová Navarrová po zápase priznala, že bola nervózna. "Toto podujatie sa hrá iným systémom ako obyčajné turnaje. Na nich mi stačí vyhrať aj v troch setoch, no dnes som musela vyhrať 2:0, ak som chcela pomýšľať na semifinále. Pri súperkiných setbaloch mi nebolo všetko jedno, no zvládla som náročnú situáciu a v druhom sete som sa už na dvorci cítila dobre," povedala Španielka, ktorá postúpila do semifinále ako víťazka skupiny.