VIDEO Spoveď rozhodcu na margo vyprázdnenia tribúny v Nitre: Dokedy takto chceme pokračovať?!

Pohľad na vyprázdňovanú tribúnu v NitrePohľad na vyprázdňovanú tribúnu v Nitre Zdroj: hokejportal.net

NITRA - Veľmi zaujímavý moment priniesol extraligový súboj v Nitre, kde domáci privítali rivala z Martina. Duel v riadnom hracom čase skončil nerozhodne 3:3 a na rad tak prišlo predĺženie.

To bolo 76 sekúnd pred jeho záverom prerušené na 15 minút pre hádzanie predmetov na ľadovú plochu. Rozhodca dal vypratať časť hladiska a až potom sa dohrával zvyšok. Gól už nepadol a nasledovali tak samostatné nájazdy, v ktorých boli úspešnejší hráči Martina, víťazný gól strelil Markovič.

Rozhodca Branislav Jura neskôr vyjadril jasné stanovisko k vyprázdneniu jednej časti tribúny v spomínanom zápase Nitry s Martinom: „Už v priebehu druhej alebo tretej tretiny, keď bol nakoniec vylúčený hosťujúci hráč, zo sektoru fanúšikov domácich letela asi dva-tri metre odo mňa plnená pollitrová fľaša malinovky. Ak by ma to trafilo do hlavy, určite uznáte, že to nie je žiadny žart. Tak ako je v postupe, musíme upozorniť, že ak sa v tom bude pokračovať, necháme vyprázdniť sektor odkiaľ to priletelo a pokiaľ by sa to opakovalo znova, treba nechať vyprázdniť celý štadión. Minútu a šestnásť sekúnd pred koncom predĺženia, keď bol vylúčený domáci hráč za jednoznačné podrazenie, začali opäť lietať zapaľovače, cigarety, krabicové džúsy, ktoré už nelietali len okolo mňa, ale ma aj trafili. Preto som dal sektor, odkiaľ to letelo vyprázdniť. "

Rozhodca pripomenul správanie fanúšikov v Nitre z minulej sezóny: "Už v minulej sezóne ma v Nitre trafila priamo do tváre snehová guľa a kameň do chrbta. Ak by ma kameň trafil do hlavy a poškodil plexisklo, ešte odtiaľ odídem ako mrzák. Ja chápem, že fanúšikovia majú emócie, ale keď vás majú triafať predmety, už je toho veľa. Nie sme tam ako lovná zver. A to nehovorím o tom, že keď ste pod sektorom fanúšikov, olejú vás s pivom a vlastne hocičím, čo majú po ruke. Tak, ako my máme trestať fauly, musíme chrániť zdravie hráčov a takisto aj nás. Nič iné za tým nehľadajme. Stanovy a pravidlá máme stále rovnaké, z komisie nás nijako špeciálne k takýmto rozhodnutiam netlačia, ale už v minulej sezóne, po tom incidente s guľou a kameňom, nechýbalo veľa, aby prišlo k takémuto opatreniu. Teraz  sa to urobilo raz, druhý raz, tak som si  jednoducho povedal dosť."

"Ja mám tiež rodinu, dieťa, o ktoré sa musím starať a nie je to žiadny žart, keď okolo vás začnú lietať plnené fľaše. Ešte keby to boli mince, zapaľovače na ľade, poviete si v poriadku, ale kamene, gule v tvári a oblievanie s pivom, poviete si, že dokedy takto chceme pokračovať? Na jednej strane, a to stále hovorím, klobúk dole pred tým, aká je v Nitre atmosféra, koľko ľudí do Nitry pravidelne chodí, ale toto už je zdraviu, možno aj životu nebezpečné. Toto moje rozhodnutie prišlo najmä kvôli tomu, aby takéto správanie konečne prestalo. Po zápase, pri podávaní rúk s kapitánmi, ešte priletelo čiarovému kolegovi sedem, či osem plastových pohárov do hlavy. Takže nejde len o náš výplod, fanúšikovia takto ukončili celý ten zápas. Do zápisu som uviedol celý môj postup, aj to, podľa čoho som postupoval. Teraz je na disciplinárnej komisii, ako sa k tomu postavia. Ja som svoju prácu urobil na ľade, ďalšie postupy už nechám na kompetentných,“ uzatvára svoj pohľad na vec rozhodca Jura.

Viac o téme: HK Nitra MHC Mountfield Martin Branislav Jura
  • Zdroj: TASR, športky, hokejportal