Slovenskí hádzanári nedali šancu Grékom, tréner Heister: Zápas splnil účel

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: slovakhandball.sk

ATÉNY - Slovenskí hádzanári triumfovali vo štvrtkovom prípravnom stretnutí v Aténach nad domácim Gréckom 29:17. Najvýraznejšie sa pod presvedčivý triumf podpísal šiestimi gólmi krídelník ŠKP Bratislava Miroslav Volentics.

Zverenci trénera Zoltána Heistera nevstúpili do stretnutia ideálne a v úvode prehrávali už 0:3. Sériou štyroch gólov však otočili nepriaznivý vývoj a ešte do polčasu si vytvorili rozhodujúci náskok o šesť gólov. Prvý z dvoch prípravných duelov následne bez väčších problémov dotiahli do víťazný konca. Ten druhý je na programe už v piatok o 13.30 h.

Grécko - Slovensko 17:29 (7:13)
Zostava a góly SR: Žernovič, Putera - Rábek, Kováčech, Kucharik 4, Kysel, Slaninka 3, Volentics 6/2, Petro, Mikéci 2, Ďuriš 1, T. Urban 3/1, Pekár 3/1, Zechmeister 4, Sivák 3. Rozhodovali: Tsakonas - Koutsos, vylúčení: 2 - 3, 7 m hody: 3/1 - 4/4, 150 divákov.

Zoltán Heister, tréner SR: "Výborná obrana, za ktorou v prvom polčase výborne chytal Putera a v druhom Žernovič. Vyskúšali sme si viacero herných systémov, tento zápas teda splnil svoj účel. Boli sme jasne lepší a zaslúžene sme vyhrali. Do zápasu nenastúpil Rábek, ktorého v rozcvičke pobolievala achilovka."

Viac o téme: Grécko Slovensko Zoltán Heister Miroslav Volentics