VIDEO Bazilej proti Portu vedenie neudržal: V nervóznom dueli sa poriadne iskrilo

Derlis Gonzalez (v strede) strieľa gólDerlis Gonzalez (v strede) strieľa gól Zdroj: SITA

BAZILEJ - V stredajšom prvom stretnutí osemfinále futbalovej Ligy majstrov medzi FC Balizej a FC Porto sa na Štadióne svätého Jakuba zrodila remíza 1:1. Skóre nervózneho duelu, v ktorom hlavný arbiter Mark Clattenburg ukázal až deväť žltých kariet, otvoril už v 11. min paraguajský útočník Derlis González. "Draci" vyrovnali v 79. min zásluhou premeneného pokutového kopu Danila. Pred odvetou na portugalskej pôde 10. marca sú bližšie k postupu hráči Porta, ktorým na prienik do najlepšej osmičky stačí neinkasovať.

V Bazileji sa domáci favorita z Porta nezľakli, v 11. minúte krásnu padajúci prihrávku Freia prebral rýchly a pohotovo reagujúci Gonzales, dobre sa natlačil do zakončenia a strelou pod telo brankára Fabiana otvoril skóre. Porto zaradilo vyššie obrátky, malo väčšie držanie lopty, viac streleckých pokusov i viac protiútokov. V 20. minúte strelu Danila vyrazil brankár Vaclík na roh. Potom musel zranený autor domáceho gólu Gonzales nútene striedať. Hostia nevedeli nič kreatívnejšie vymyslieť, hralo sa prevažne medzi 16-kami.

Do druhého dejstva "draci" vstúpili oveľa lepšie, ich aktivitu mohol korunovať v 48. minúte vyrovnávajúcim gólom Casemiro, ale ten mu po dorážke anglickí rozhodcovia neuznali pre ofsajd. Vaclík zlikvidoval aj pokus Tella v 58. minúte a v 65. minúte nepremenil veľkú šancu na vyrovnanie ani kanonier hostí J. Martinez. No Porto napokon vyrovnalo na konečných 1:1 v 78. minúte, keď Danilo premenil penaltu po ruke Samuela v šestnástke.

FC Bazilej - FC Porto 1:1 (1:0)
Góly:
11. Gonzales - 78. Danilo (z 11 m), ŽK: Frei, Elneny, Samuel, Gashi, Suchý - Casemiro, O. Torres, Alex Sandro, Danilo, rozhodoval: Clattenburg (Angl.), 34.464 divákov.
Bazilej: Vaclík - Xhaka, Samuel, Suchý, Safari - Frei, Elneny - Gonzalez (25. Calla), Zuffi, Gashi (83. Hamoudi) - Streller (63. Embolo)
Porto: Fabiano - Danilo, Maicon, Marcano, Alex Sandro - Herrera, Casemiro, O. Torres (68. Neves) - Tello (81. Quintero), J. Martinez, Brahimi (61. Quaresma)

Viac o téme: FC Porto FC Bazilej