VIDEO krásneho príbehu: Pozrite si famózne gesto Celticu a gréckej hviezdy

Georgios Samaras a Jay BeattyGeorgios Samaras a Jay Beatty

GLASGOW - Futbalové ocenenie Gól mesiaca január v Škótsku získal symbolicky 11-ročný chlapec s Downovým syndrómom. Fanúšik Celticu Glasgow Jay Beatty dostal v online hlasovaní 97 percent hlasov.

Beatty si vyslúžil honor za premenenú penaltu v polčasovej prestávke počas zápasu Celticu proti Hamiltonu (2:0) 17. januára. Chlapcove prvé minúty slávy prišli však už počas letných majstrovských osláv, keď si ho z davu vybral útočník Georgios Samaras. Matt Beatty, otec Jaya, sa po oznámení novinky rozplýval od šťastia: "Ďakujem každému, kto Jayovi umožnil prežiť to. Sme veľmi vďační a zároveń hrdí."

Práve grécka hviezda a momentálne už bývalý hráč Celticu Samaras na malého hrdinu nezabudol. Zo Saudskej Arábie mu poslal krásny odkaz. "Jay, je to skvelé vidieť ťa dávať góly, ako ich skórujem ja. Som veľmi šťastný, že ťa môžem vyhlásiť za víťaza súťaže o gól mesiaca," uviedol s úsmevom a dodal: "Skvelá práca - chýbaš, mám ťa rád. Uvidíme sa."

Viac o téme: Celtic Glasgow
  • Zdroj: SITA, sportky.sk