Daňovi sa v NHL darí: Mladý supertalent výrazne pomohol svojmu tímu

Marko DaňoMarko Daňo Zdroj: nhl.com

NEW YORK - Hokejový útočník Marko Daňo z Columbusu sa stal druhou hviezdou piatkového zápasu NHL proti Edmontonu, ktorý Blue Jackets vyhrali 5:4 po samostatných nájazdoch. Bývalý hráč Dukly Trenčín a Slovana Bratislava strelil gól a pridal asistenciu. Daňo sa presadil už v 43. sekunde zápasu, dosiahol piaty presný zásah v sezóne. Neskôr pridal aj desiaty bod za asistenciu pri góle Scotta Hartnella. O výhre Blue Jackets rozhodol v rozstrele v piatej sérii Alexander Wennberg. Oilers prehrali siedmy duel v rade, Martin Marinčin odohral v ich drese vyše 20 minút.

Z presného zásahu sa tešil aj Richard Pánik z Toronta, v prvej tretine v presilovke znižoval na ľade Calgary na 1:2. Pre Pánika to bola jedenásta gólová radosť v ročníku, celkovo pri prehre 3:6 s Flames odohral vyše 14 minút. Calgary vyhralo piaty zápas z posledných šiestich. Maple Leafs sú v poslednom čase na ľadoch súperov bezzubí.

Brankár Andrew Hammond bol veľkou prekážkou tentoraz pre hráčov New Yorku Islanders, v piatok mala opora Ottawy 34 úspešných zákrokov a Senators vyhrali 2:1. Hammond ani v desiatom štarte v NHL neprehral v riadnom hracom čase (9-0-1) a neinkasoval viac ako dva góly. Senators vyhrali desiatykrát z posledných dvanástich duelov. Islanders nepomohlo ani 26 úspešných zákrokov Jaroslava Haláka a prehrali tretí domáci duel v sérii. Ľubomír Višňovský prihrával na jediný gól tímu z Long Islandu, odohral vyše 18 minút.

Dallas vyhral vo Washingtone vďaka úspešným presilovkám 4:2, Stars využili tri početné výhody. Anaheim ukončil trojzápasovú sériu prehrier v Minnesote, kde uspel 2:1.

Columbus - Edmonton 5:4 po sam. nájazdoch (2:0, 1:3, 1:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 1. DAŇO (Wennberg), 20. Atkinson (Foligno, J. Johnson), 37. Anisimov (Foligno, Tropp), 57. Hartnell (DAŇO, Wennberg), rozhodujúci sam. nájazd Wennberg - 27. Eberle (Nugent-Hopkins, J. Schultz), 33. D. Roy (Klefbom, Scrivens), 40. Ference (J. Schultz, Pouliot), 44. Jakupov (Eberle, Nugent-Hopkins)
Marko Daňo (Columbus) sa stal druhou hviezdou zápasu, odohral 15:10 min, 1+1, +1, 3 strely, Martin Marinčin (Edmonton) odohral 20:25 min, 0+0, -2, 3 strely

NY Islanders - Ottawa 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
Góly: 52. T. Kennedy (Ľ. VIŠŇOVSKÝ, Kuľomin) - 27. Puempel (Zibanejad, Wiercioch), 39. Turris (E. Karlsson, Stone)
Jaroslav Halák mal 26 úspešných zákrokov, Ľubomír Višňovský (obaja New York Islanders) odohral 18:07 min, 0+1, -1

Washington - Dallas 2:4  (1:2, 0:2, 1:0)
Góly: 12. Glencross (Kuznecov, Brouwer), 59. Kuznecov (Burakovsky, Ovečkin) - 4. Horcoff (Hemský, Demers), 17. Sceviour (Fiddler, Nemeth), 28. Seguin (Jamie Benn, Goligoski), 35. Fiddler (Hemský)

Calgary - Toronto 6:3 (4:1, 2:1, 0:1)
Góly: 6. Gaudreau (Hudler, Monahan), 8. Shore (Brodie, Raymond), 12. Backlund, 15. Monahan (Brodie, Engelland), 22. Monahan (Hudler, Gaudreau), 29. Hudler (Wideman, Gaudreau) - 9. PÁNIK (Rielly, Gardiner), 25. Booth (Komarov, Brewer), 41. Booth (Gardiner, Phaneuf)
Richard Pánik (Toronto) odohral 14:14 min, 1+0, -1, 4 strely

Minnesota - Anaheim 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Góly: 32. Parise (Vanek, M. Koivu) - 20. Beauchemin (Silfverberg, Kesler), 34. Silfverberg (Despres, Kesler)

Viac o téme: Marko Daňo Columbus Blue Jackets