Volejbalisti sa proti Mexiku rehabilitovali, súperovi nedali žiadnu šancu

Radosť slovenských volejbalistov počas duelu Svetovej ligy s MexikomRadosť slovenských volejbalistov počas duelu Svetovej ligy s Mexikom Zdroj: fivb.com

TEPIC - Slovenskí volejbaloví reprezentanti dosiahli svoje prvé víťazstvo vo Svetovej lige 2015. Zverenci trénera Flavia Gulinelliho zdolali v noci na nedeľu v druhom zápase na úvodnom turnaji G-skupiny v mexickom Tepicu domáci tím hladko 3:0 (21, 19, 19). V poslednom zápase v Tepicu sa Slováci stretnú presne o polnoci s Gréckom, ktoré v noci prehralo s Čínou 2:3. V priebežnej tabuľke je na čele Čína pred Slovenskom, Gréckom a Mexikom.

V porovnaní s prvým zápasom nastúpili Slováci s jednou zmenou, keď na blokárskom poste dostal pred Kašperom prednosť Červeň. Zápas odštartovali aj ukončili slovenskí volejbalisti esom. To úvodné dal Emanuel Kohút, ktorý patril k najlepším Slovákom na ihrisku a bol najviac bodujúcim hráčom (14). Slováci mali od začiatku navrch a v každej činnosti dominovali. Tlačili servisom, blokovali, útočili. Mexičania sa pred 7000-diváckou kulisou snažili a v úvode sa ako-tak držali, ale postupne strácali pôdu pod nohami. Pri výbornom servise Patáka bolo 12:9 pre Slovákov, neskôr upravil Sopko na 16:12. Po dvoch Patákových blokoch za sebou viedli Slováci už 19:13 a o víťazovi setu bolo prakticky rozhodnuté. Slováci ho napokon vyhrali 25:21.

V druhom sete dal Bencz dve esá za sebou a poslal Slovákov do vedenia 10:6. Veľký náskok si zverenci trénera Gulinelliho bez problémov udržiavali. Stále tlačili servisom, čím odtiahli súpera od siete a následne dobre blokovali. Druhý set ukončil vydareným útokom z doskoku Paták a Slováci ho vyhrali 25:19.

V úvode tretieho dejstva Mexičania "hrýzli" a viedli 7:5. Slováci však nechceli v žiadnom prípade pripustiť niečo podobné ako deň predtým s Čínou a zapli na plné obrátky. Postupne skóre vyrovnali a na koňa sa dostali pri servise Červeň (18:14). Záver setu vyznel pre Slovákov exhibične, duel esom ukončil kapitán Masný a Slováci ho vyhrali 25:19. Do tabuľky si pripísali tri body, celkovo ich majú na konte štyri a sú druhí za Čínou.

G-skupina Svetovej ligy
Slovensko - Mexiko 3:0 (21, 19, 19)
SR: Masný 4, Bencz 10, Paták 7, Kohút 14, M. Sopko st. 7, Červeň 8, libero Kubš (Ogurčák 0). Tréner: F. Gulinelli.
Mexiko: Barajas 6, Vargas 13, Aguillera 2, Duarte 5, P. Rangel 3, Martinez 6, liber J. Rangel (Aragon 0, Acosta 0, Rincon 0). Tréner: J. R. Vilches.

Flavio Gulinelli (tréner SR): "Proti Mexiku sme podali lepší výkon ako proti Číne. Do zajtrajšieho zápasu s Gréckom vstúpime s malou výhodou, keďže sme dnes uspeli v troch setoch. Moji zverenci dnes k zápasu pristúpili lepšie a ich výkony sa zlepšujú."

Michal Masný (kapitán a nahrávač SR): "Sme spokojní s víťazstvom; skutočnosť, že sme to zvládli bez ťažkostí nám dáva viac času na regeneráciu. V hale je vysoká vlhkosť, je náročné hrať v takýchto podmienkach. Našim ďalším súperom je Grécko. Som presvedčený, že náš realizačný tím vymyslí pre tento duel najlepšiu možnú taktiku."

Viac o téme: Slovensko Svetová liga
  • Zdroj: TASR, SITA