Slovenskí hádzanári bez bodu: Na európsky šampionát v Poľsku sa nedostanú

Slovák Lukáš Urban v kvalifikačnom zápase hádzanárov o postup na ME 2016 v PoľskuSlovák Lukáš Urban v kvalifikačnom zápase hádzanárov o postup na ME 2016 v Poľsku Zdroj: SITA

ŠTOKHOLM - Slovenskí hádzanári zakončili v nedeľu boje v kvalifikácii ME 2016 prehrou. V Štokholme podľahli favorizovaným domácim Švédom 22:27 a aj po šiestom dueli ostali na dne tabuľky bez bodu. Severania sa stali víťazmi 3. skupiny so ziskom 11 bodov a spoločne so Slovinskom mali už v predstihu istotu miestenky na budúcoročný európsky šampionát v Poľsku.

Kvalifikácia ME 2016 hádzanárov, 3. skupina:

Švédsko - SLOVENSKO 27:22 (16:10)
Najviac gólov Švédska: Ekberg 10/7, Gottfridsson 4 - Zostava a góly SR: Štochl, Paul, Žernovič - Rábek, Kucharik, Slaninka, Kopčo, Volentics 1, Petro 1, Ďuriš 2, T. Urban 5/1, Pekár, L. Urban 4, Straňovský 6, Briatka 1, Antl 2. Rozhodovali: Buache, Meyer (obaja Švajč.), vylúčenia: 5:5, 7m hody: 7/7 - 1/1.

Martin Lipták, tréner SR: "Začali sme s príliš veľkým rešpektom z haly aj zo Švédov. Počas druhého polčasu sme odviedli kus práce, bol to veľmi dobrý výkon. Som spokojný s druhými 30 minútami. Videli sme úplne iný zápas ako proti Slovinsku. Určite by som vyzdvihol celý 'mančaft', chlapci držali spolu, a preto by som nerád hovoril o jednotlivcoch."

Slováci mali čo súperovi odplácať, Švédi v prvom vzájomnom dueli uspeli začiatkom novembra v bratislavskej Hant aréne jednoznačne o desať gólov 33:23. A hoci sa oba tímy v odvete ťažšie rozbiehali, navrch mal po celý čas škandinávsky súper. Hostia len doťahovali skóre, v 15. minúte po góle Nielsena prehrávali už 3:9. Vďaka Straňovskému a T. Urbanovi síce korigovali priebežný stav (5:9), výraznejšie sa však súperovi nedokázali priblížiť. Prvý polčas tak vyznel v prospech domácich (16:10).

Po zmene strán zverenci Martina Liptáka pridali na obrátkach, tromi gólmi znížili na 15:17 zo svojho pohľadu a po dvoch presných zásahoch T. Urbana aj na 19:21. Favorit však prekvapenie nechcel pripustiť, pozorne bránil a výsledok držal na svojej strane. Slováci po sympatickom výkone napokon prehrali 22:27, keď skóre uzavrel siedmou premenenou sedmičkou Ekberg.

Viac o téme: Slovensko Švédsko Lukáš Urban