Po vydarenom úvode jednoznačná prehra: Slováci nestačili na favorita turnaja

Volejbalový tím Slovenska na Európskych hrách v BakuVolejbalový tím Slovenska na Európskych hrách v Baku Zdroj: facebook - Slovenská volejbalová federácia

BAKU - Slovenská volejbalová reprezentácia mužov prehrala vo svojom druhom vystúpení na I. európskych hrách v azerbajdžanskom Baku s Nemeckom hladko 0:3. Slováci po víťazstve nad Talianmi zaostávali proti Nemcom, ktorí nastúpili s elitným reprezentačným výberom, vo všetkých herných činnostiach.

Zverenci trénerskej dvojice Miroslav Palgut, Ľuboslav Šalata dokázali súperovi výraznejšie vzdorovať len v treťom sete. V základnej skupine ešte nastúpi Slovensko proti výberom Ruska, Belgicka a Bulharska. Do štvrťfinále postúpia najlepšie štyri tímy.

"Nemci nás v prvom sete zatlačili servisom, nadrážali nás na bloku a jasne ho vyhrali. Druhý set sme síce prehrali na 18, ale v prvej polovici sme mali navrch a viedli sme 14:11 a 16:14. Mali sme viac možností ísť do väčšieho náskoku, ale nezložili sme lopty na jedny ruky a Nemci nás za to hneď potrestali. Záver setu mali v rukách. Mali sme problém s príjmom a nevedeli sme sa presadiť cez dobré nemecké bloky, preto som urobil zmenu a dal som na prihrávku Luxa. Hneď sa to zlepšilo a hrali sme vyrovnanú partiu. V koncovke sme mali dve možnosti na kontraútok, ale svojou nedôslednosťou sme to nedohrali. Je to škoda, mohli sme ich viac potrápiť. Vo štvrtok nás čaká ďalší silný súper Rusi a potom sa pobijeme o postup s Belgickom a Bulharskom," povedal tréner Miroslav Palgut pre spravodajstvo Slovenskej volejbalovej federácie (SVF).

Muži - B-skupina:

Nemecko - Slovensko 3:0 (15, 18, 23)
85 min, rozhodovali: Yener (Tur.), Simonovská (Č. Hora), 400 divákov
Zostava a body SR: J. Zaťko, Kriško 4, Ondrovič 3, Lux 8, Š. Chrtiansky ml. 7, Prešinský, liberá Kempa a Vydarený (Končál, Mlynarčík 7, T. Halanda 2, Hruška)

Rusko - Belgicko 3:0 (18, 18, 23)