Stáva sa z toho tradícia: Slovákom ani s Grékmi nestačil náskok 2:0

Slovenskí volejbalisti v útoku v zápase Svetovej ligy proti GréckuSlovenskí volejbalisti v útoku v zápase Svetovej ligy proti Grécku Zdroj: worldleague.2015.fivb.com

SOLÚN - Slovenskí volejbaloví reprezentanti neuspeli ani vo svojom druhom zápase na druhom turnaji G-skupiny Svetovej ligy v Grécku. Zverenci talianskeho trénera Flavia Gulinelliho po piatkovej prehre 2:3 s Číňanmi prehrali v sobotu v Solúne aj s domácou reprezentáciou 2:3 (14, 17, -16, -19, -10). Slováci už štvrtý raz z piatich zápasov v rámci tohtoročnej Svetovej ligy nezužitkovali vedenie 2:0 na sety, túto priebežnú výhodu premenili na víťazstvo len v minulotýždňovom dueli s Mexičanmi (3:0). V druhom sobotňajšom stretnutí v Solúne Číňania zdolali Mexičanov 3:1.

Slovákom patrí v tabuľkovom poradí tretia priečka so siedmimi bodmi, v Solúne ešte v nedeľu nastúpia proti Mexičanom (17.00 h SELČ). Víťaz G-skupiny (Čína alebo Grécko) si zabezpečí právo štartu na záverečnom turnaji Final Four III. výkonnostnej divízie Svetovej ligy 2015 v Bratislave (4. - 5. júla). SR má ako organizátor na Final Four istú účasť.

Svetová liga volejbalistov - G-skupina - sobota:
Slovensko - Grécko 2:3 (14, 17, -16, -19, -10)
131 minút, rozhodovali: Pinero (Portor.) a Kandil (Egypt)
Zostava SR: Bencz, Kohút, M. Sopko st., Masný, Červeň, Ogurčák, libero Kubš (Paták, Skladaný, A. Patúc, Horník)

Úvod prvého setu bol vyrovnaný až do stavu skóre 6:6, následne si Slováci ziskom štyroch bodov v sérii vybudovali sľubný náskok 10:6. Ten po druhom technickom oddychovom čase ešte navýšili na 17:10. Slovenskí volejbalisti zásluhou takmer bezchybnej hry neskôr viedli aj o 9 bodov (20:11) a set získali bez komplikácií 25:14.

Začiatok druhej časti hry patril domácemu výberu, Gréci viedli 9:5, no Slováci dokázali v ďalších minútach zmazať manko (15:15) a keď hneď vzápätí získali šesť bodov po sebe, prakticky rozhodli o výsledku druhého setu - napokon uspeli 25:17 a aj vo svojom piatom zápase tohtoročnej Svetovej ligy viedli 2:0 na sety.
V úvode tretieho dejstva si ani jeden tím nevypracoval výraznejší náskok, pred druhým technickým prerušením Gréci viedli o dva body (15:13). Následne sa im podarilo to, čo Slovákom v druhom sete, šesťbodovou šnúrou odskočili na 21:13 a napokon uspeli 25:16.

Aj štvrtý set patril domácej reprezentácii, jej hráči viedli 12:7 a neskôr aj 18:12. Konečný výsledok bol o šesť bodov - 25:19 pre Grécko. Slováci trikrát v ostatných štyroch zápasoch G-skupiny prehrali zápas zo stavu 2:0 v ich prospech, no nechceli pripustiť ďalšiu prehru s podobným scenárom a na začiatku skráteného piateho setu držali s domácimi krok - 4:4. Potom však nezachytili grécky nástup, hostitelia sa ujali vedenia 8:4 a Slováci už nedokázali manko zmazať - Gréci premenili svoj druhý mečbal, zvíťazili 15:10 a celkovo 3:2.