VIDEO Obrovská kuriozita na pretekoch v Španielsku: Víťaz v cieli nevedel, že vyhral!

Adam Yates v cieli pretekovAdam Yates v cieli pretekov Zdroj: cyclingnews.com

SAN SEBASTIÁN - Jednorazové cyklistické preteky WorldTour Clásico San Sebastián vyhral britský mladík Adam Yates. Dvadsaťdvaročný jazdec uspel vďaka nástupu v záverečnom stúpaní, pri prejazde cieľom ale nevedel, že je víťazom. Trinásty skončil český cyklista Roman Kreuziger, ktorý dorazil so stratou 15 sekúnd v prvej skupinke prenasledovateľov, ktorá nevyvinula prílišnú snahu Yatesa dostihnúť.

Yates síce prechádzal po 219 km záverečnou rovinkou s dostatočným náskokom, ale radosť z najväčšieho úspechu v doterajšej kariére si vychutnal až za cieľovou čiarou." Nevedel som, že som vyhral. Hovoril som cez vysielačku s našim športovým riaditeľom, ale zle som ho počul. Myslel som si, že predo mnou zostal niekto zo skoršieho úniku," uviedol člen austrálskej stajne Orica-GreenEdge.

Zmätok spôsobil tiež výpadok televízneho signálu kvôli ťažkostiam helikoptéry, takže priamy prenos bol k dispozícii až krátko pred koncom pretekov. Aj jednotlivé tímy tak boli odkázané na informácie z vysielačiek. "Nevedel som, čo sa vpredu pred koncom deje. Jednoducho som za to vzal, ale že som víťaz, som netušil," komentoval svoje rozpačité správanie v cieľovej rovinke brat ďalšieho britského talentu Simona Yatesa.

Na druhom mieste skončil exmajster sveta Belgičan Philippe Gilbert a tretí bol domáci favorit Alejandro Valverde. Kreuziger, ktorý v úlohe lídra stajne Tinkoff-Saxo nahradil chorého Španiela Alberta Contadora, nenadviazal na druhé miesto z roku 2009. "Chlapci z tímu odviedli výbornú prácu, doviezli ma na výbornej pozícii k poslednému kopcu. Díky moc. Bolo by lepšie, keby sa naša skupina snažila Yatesa dobehnúť," uviedol český cyklista na twitteri.

Clásica de San Sebastián 2015 (San Sebastián - San Sebastián, 219 km): 1. Adam Yates (V. Brit.) Orica GreenEdge 5:30:22 h, 2. Philippe Gilbert (Belg.) BMC Racing, 3. Alejandro Valverde (Šp.) Movistar, 4. Daniel Moreno (Šp.) Kaťuša, 5. Joaquim Rodríguez (Šp.) Kaťuša, 6. Bauke Mollema (Hol.) Trek Factory všetci +15 s,... Martin Velits (SR) Etixx-Quick Step preteky nedokončil

Viac o téme: Adam Yates WorldTour Clásico San Sebastián
  • Zdroj: ČTK, SITA, športky