VIDEO Atletico doma prekvapivo nestačilo na Benficu, Astana a Istanbul si body podelili

Antoine GriezmannAntoine Griezmann Zdroj: SITA

BRATISLAVA - V šlágri C-skupiny Atlético Madrid vyšlo pred svojimi fanúšikmi naprázdno proti lisabonskej Benfice (1:2). Astana i Galatasaray Istanbul si vymazali v tabuľke nulu zo svojho bodového konta po remíze 2:2.

V úvodnom zápase stredajšieho programu FC Astana remizovala s Galatasarayom Istanbul 2:2. Oba tímy si tak pripísali do tabuľky C-skupiny prvý bod.    V dueli padli až tri vlastné góly. Hostí poslal do vedenia v 31. minúte Bilal Kisa, v 77. minúte ale manko domácich zmazal zásahom do vlastnej bránky Hakan Balta. Galatasaray bol blízko k triumfu po ďalšom vlastnom góle Srba Nenada Eriča štyri minúty pred koncom, ale v samom závere si ďalšieho vlastenca strelil Lionel Carole.

Prekvapenie sa zrodilo v Madride, kde Atletico nestačilo na Benficu Lisabon a prehralo 1:2.

Atlético Madrid (Šp.) - Benfica Lisabon (Portug.) 1:2 (1:1)
Góly: 23. Correa - 36. Gaitán, 51. Guedes, ŽK: 40. Jackson Martínez, 55. O. Torres - 25. Eliseu, 28. Luisao, 40. Samaris, 82. Jardel, rozhodoval: Gianluca Rocchi (Tal.)

Zostavy:
Atlético: Oblak - Juanfran, J. Giménez, Godín, Filipe Luís - Gabi, Tiago - O. Torres (63. Saúl Nigúez), Correa (77. F. Torres) - A. Griezmann (71. Vietto) - Jackson Martínez
Benfica: J. César - Semedo, Luisao, Jardel, Eliseu - Guedes, A. Almeida, Samaris (73. Fejsa), Gaitán - Jonas (80. Pizzi), R. Jimenéz (72. Mitroglou)

FK Astana (Kaz.) - Galatasaray Istanbul (Tur.) 2:2 (0:1)
Góly: 77. Hakan Balta (vlastný), 89. Caňas - 31. Bilal Kisa, 86. Erič (vlastný), ŽK: 90. Sinan Gümüs (Galatasaray), rozhodoval: Martin Strömbergsson (Švéd.)

Zostavy:
Astana: Erič - B. Ilič, Aničič, Postnikov, Šomko - Džolčijev (78. Nuserbajev), Maksimovič, Caňas, Kéthévoama (82. Mužikov) - Žukov (89. Sčetkin) - Kabananga
Galatasaray: Muslera - Denayer, Semih Kaya, Hakan Balta, Carole - Selcuk Inan, Bilal Kisa (81. Sinan Gümüs) - Podolski (68. José Rodríguez), Sneijder, Yasin Öztekin (90.+ Sabri Sarioglu) - Umut Bulut

Viac o téme: Atlético Madrid Galatasaray Istanbul Benfica Lisabon FK Astana