VIDEO Ronaldo s ďalším úžasným zápisom: V súboji s Malmöm načal šiestu gólovú stovku

Cristiano Ronaldo Cristiano Ronaldo Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Víťazstvo Realu Madrid v Malmö nad FF 2:0 režíroval Cristiano Ronaldo. Ten najskôr v prvom polčase po Iscovej prihrávke obstrelil Johana Wilanda v domácej bráne a závere zápasu spečatil skóre. Prvým gólom portugalský útočník prekonal hranicu 500 gólov v kariére, po strede ich má na konte 501. Ten prvý strelil pred 13 rokmi v drese Sportingu Lisabon.

Stredajšie zápasy 2. kola skupinovej fázy futbalovej Ligy majstrov 2015/2016 priniesli jeden významný míľnik. Hviezda Realu Madrid Cristiano Ronaldo sa dočkal jubilejného 500. gólu svojej profesionálnej hráčskej kariéry. Portugalský útočník dosiahol túto métu, keď sa presadil na ihrisku švédskeho tímu Malmö FF. Ronaldo poslal v 29. min svoj tím do vedenia 1:0. Napokon pridal v záverečnej minúte aj gólovú poistku. Tridsaťročný rodák z Madeiry má na konte 5 presných zásahov v drese Sportingu Lisabon, 118-krát skóroval za Manchester United, 323 gólov dal za Real Madrid a 55-krát sa presadil za portugalskú reprezentáciu, čo predstavuje súčet 501 gólov.

Viac o téme: Cristiano Ronaldo