VIDEO Fantastický Mak zaskočil favorizovaný Dortmund, Liverpool doma neudržal vedenie

Róbert Mak zariadil pre PAOK cennú remízuRóbert Mak zariadil pre PAOK cennú remízu Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Slovenský futbalový reprezentant Róbert Mak prispel gólom k cennej remíze PAOK-u Solún s Borussiou Dortmund 1:1 v dueli 2. kola skupinovej fázy Európskej ligy UEFA. Grécky tím si tak do tabuľky C-skupiny pripísal druhý bod, Borussia je so štyrmi bodmi na čele.

Mak sa prezentoval ukážkovým gólom v 34. minúte zápasu, keď si nabehol za obranu na pas kapitána Alexandrosa Tziolisa, s loptou sa dostal až na pravú stranu pokutového územia a nechytateľnou strelou od brvna prekonal brankára Romana Weidenfellera. Po oslavách s divákmi a spoluhráčmi videl od rozhodcu žltú kartu. Dortmund po zmene strán manko zmazal po presnom zásahu Gonzala Castra. Mak hral do 73. minúty, jeho krajan Erik Sabo odohral celý duel.

Český šampión Viktoria Plzeň aj so slovenskými legionármi Matúšom Kozáčikom, Patrikom Hrošovským a Michalom Ďurišom prehral na ihrisku Villarrealu 0:1. Hrdinom domácich sa stal autor jediného gólu Brazílčan Leo Baptistao. Lídrom E-skupiny je Rapid Viedeň, ktorý v Minsku nad Dinamom vyhral 1:0 a čisté konto si udržal slovenský brankár Ján Novota.

SSC Neapol aj bez slovenského stredopoliara Mareka Hamšíka vyhral v D-skupine na štadióne Legie Varšava 2:0, keď Dušana Kuciaka v bránke domácich prekonali Dries Mertens a Gonzalo Higuain. Hamšík ani nebol v kádri na duel v poľskej metropole, v drese domácich zasiahol po zranení stehna do hry jeho krajan Ondrej Duda - nastúpil ako striedajúci hráč v 62. minúte.

V B-skupine si FC Liverpool v stretnutí so švajčiarskym Sionom pripísal na konto druhú remízu po výsledku 1:1. Na zápasovej súpiske domácich sa neobjavilo meno kapitána slovenskej reprezentácie Martina Škrtela. Sion je na čele skupiny so štyrmi bodmi.

Cenný triumf 1:0 si z Marseille odviezol Slovan Liberec. Za hostí prišiel Marek Bakoš na ihrisko v polčasovej prestávke a jeho spoluhráč Vladimír Coufal šesť minút pred koncom zaznamenal víťazný gól. Na prvom mieste F-skupiny je s plným počtom bodov Braga po triumfe 1:0 doma nad Groningenom, v drese ktorého hral Albert Rusnák do 32. minúty.

A-skupina:

Celtic Glasgow (Škót.) - Fenerbahce Istanbul (Tur.) 2:2 (2:1)
Góly: 28. Griffiths, 32. Commons - 43. a 48. Fernandao

FK Molde (Nór.) - Ajax Amsterdam (Hol.) 1:1 (1:1)
Góly: 8. Hestad - 18. V. Fischer

B-skupina:

Rubin Kazaň (Rus.) - Girondins Bordeaux (Fr.) 0:0
ČK: 80. Kisľak (Rubin)

FC Liverpool (Angl.) - FC Sion (Švaj.) 1:1 (1:1)
Góly: 4. Lallana - 18. Assifuah
Martin Škrtel (Liverpool) nefiguroval v zápise o stretnutí

C-skupina:

FK Krasnodar (Rus.) - FK Gabala (Azerb.) 2:1 (1:0)
Góly: 8. Wanderson, 84. Smolov - 46. Sadiqov

PAOK Solún (Gréc.) - Borussia Dortmund (Nem.) 1:1 (1:0)
Góly: 34. MAK - 72. G. Castro
Róbert Mak hral do 73. min, v 34. min strelil úvodný gól duelu a v rovnakej minúte videl ŽK, Erik Sabo (obaja PAOK) odohral celý zápas

D-skupina:

FC Bruggy (Belg.) - FC Midtjylland (Dán.) 1:3 (0:0)
Góly: 79. Meunier - 51. Sisto, 67. Onuachu, 74. F. Novák

Legia Varšava (Poľ.) - SSC Neapol (Tal.) 0:2 (0:0)
Góly: 53. Mertens, 84. Higuaín
Dušan Kuciak odchytal celý duel, Ondrej Duda hral od 62. min (obaja Legia), Marek Hamšík (Neapol) nefiguruje v zápise o stretnutí.

E-skupina:

Dinamo Minsk (Biel.) - Rapid Viedeň (Rak.) 0:1 (0:0)
Gól: 54. S. Hofmann
Ján Novota (Rapid) odchytal celý duel.

FC Villarreal (Šp.) - Viktoria Plzeň (ČR) 1:0 (0:0)
Gól: 54. Baptistao, ČK: 80. V. Procházka (Plzeň)
Matúš Kozáčik odchytal celé stretnutie, Patrik Hrošovský a Michal Ďuriš (všetci Plzeň) odohrali celý zápas

F-skupina:

Olympique Marseille (Fr.) - Slovan Liberec (ČR) 0:1 (0:0)
Gól: 84. Coufal
Marek Bakoš hral od 46. min, Lukáš Hroššo (obaja Liberec) nefiguruje v zápise o stretnutí.

Sporting Braga (Portug.) - Groningen (Hol.) 1:0 (1:0)
Gól: 5. Hassan
Albert Rusnák ml. (Groningen) hral do 32. min.

Viac o téme: Róbert Mak SSC Neapol FC Liverpool PAOK Solún FC Sion KP Legia Varšava