VIDEO Slovenskí kanonieri v plnej paráde: Dvojgólový Hossa, nevynechal ani Gáborík!

Marián Hossa (druhý zľava)Marián Hossa (druhý zľava) Zdroj: SITA

NEW YORK - Slovenský hokejista Marián Hossa prispel dvoma gólmi k triumfe Chicaga Blackhawks nad Dallasom Stars (4:0) v sobotňajšom prípravnom zápase pred novou sezónou zámorskej NHL.

Slovenský hokejista Marián Hossa prispel dvoma gólmi k triumfu Chicaga Blackhawks nad Dallasom Stars (4:0) v sobotňajšom prípravnom zápase pred novou sezónou zámorskej NHL.

Hossa otvoril skóre v 33. minúte, keď domáci jeho zásluhou využili presilovú hru. Svoj druhý gól zaznamenal v 57. minúte po asistencii od kapitána Jonathana Toewsa, keď brankára Kariho Lehtonena prekonal z nulového uhla. Hossa bol na ľade takmer 13 minút a mal tri strelecké pokusy.

Do streleckej listiny sa zapísal aj Marián Gáborík. Slovenský útočník sa jedným gólom podieľal na výhre Los Angeles Kings nad Coloradom Avalanche 4:0. Gáborík uzavrel skóre zápasu, keď sa za bránkou dostal k stratenému puku a pohotovou strelou z kolien bekhendom prekonal Reta Berru.

Toronto prehralo doma s Detroitom 1:2. V zápase nastúpili traja slovenskí hokejisti. Za domácich Maple Leafs bol na ľade 10 minút a 47 sekúnd útočník Richard Pánik, ktorý zaznamenal jeden strelecký pokus a dve minúty stráil na trestnej lavici. Obranca Martin Marinčin hral 17 minút a 15 sekúnd a raz vystrelil na bránku. V drese Red Wings nastúpil útočník Tomáš Jurčo, ktorý sa do štatistík nezapísal a zaznamenal mínusku. Na ľade bol 15 minút.

Edmonton prehral v kanadskom derby s Vancouverom 2:3, keď zápas rozhodol švédsky útočník Daniel Sedin. V drese domácich Oilers nastúpil slovenský obranca Andrej Sekera, ktorý bol na ľade viac ako 20 minút, ale nebodoval.

Columbus - Nashville 7:1

Florida - Tampa Bay 2:3

Ottawa - Montreal 5:4

Toronto - Detroit 1:2

Chicago - Dallas 4:0 (za domácich Marián HOSSA 2+0)

Anaheim - San Jose 5:1

Calgary - Winnipeg 2:3

Los Angeles - Colorado 4:0 (za domácich Marián Gáborík 1+0)