VIDEO Bayern prevalcoval aj Dortmund: Aubameyang opäť vylepšil bundesligový rekord

Robert Lewandowski a jeho gólové oslavyRobert Lewandowski a jeho gólové oslavy Zdroj: SITA

BERLÍN - Futbalisti Bayernu Mníchov sú v nemeckej bundeslige naďalej stopercentní. V nedeľňajšom šlágri 8. kola deklasovali vo svojej Alianz aréne Borussiu Dortmund 5:1 a pred svojim súperom majú na čele tabuľky už sedembodový náskok. Bayern zároveň vyrovnal vlastný rekord s ôsmimi víťazstvami za sebou na štarte sezóny.

Obhajcu titulu nasmeroval k hladkému triumfu Thomas Müller, ktorý v 26. minúte po chybnom vybehnutí brankára Borussie Romana Bürkiho otvoril skóre a o deväť minút neskôr pridal z penalty druhý gól. Pierre-Emerick Aubameyang potom síce potvrdil svoju streleckú fazónu a gólovo sa presadil aj v ôsmom dueli v tejto ligovej sezóne, Bayern ale po prestávke pridal ďalšie tri zásahy. Dva z nich išli na konto Roberta Lewandowského, ktorý v súboji proti svojmu bývalému zamestnávateľovi potvrdil post lídra tabuľky kanonierov. Jeho 12 gólov v úvodných ôsmich kolách znamená vyrovnanie bundesligového rekordu Christiana Müllera zo sezóny 1964/65 a Gerda Müllera zo sezóny 1968/69.

Gabonský futbalový kanonier Pierre-Emerick Aubameyang skóroval aj v ôsmom zápase nového ročníka najvyššej nemeckej súťaže. Dvadsaťšesťročný útočník Borussie Dortmund už v 6. kole stanovil bundesligový rekord, v nedeľu na trávniku mníchovského Bayernu ho teda znova zlepšil. Aubameyang v tejto sezóne skóroval proti dosiaľ všetkým súperom Borussie - Darmstadtu, Hoffenheimu, Mönchengladbachu, Ingolstadtu, Herthe Berlín, Hannoveru a Leverkusenu. Na konte má dovedna už desať gólov v I. bundeslige 2015/2016.

"Dosiahli sme skvelý výsledok, ale musíme zostať nohami stále na zemi. Dnes nás ešte nikto za nemeckého majstra korunovať nebude," vyhlásil pre nemecké médiá bezprostredne po zápase kouč Bayernu Pep Guardiola. Jeho náprotivok Thomas Tuchel priznal, že vyhral lepší tím: "Predstavovali sme si to úplne inak, no musíme akceptovať, že sme na dnešný Bayern neboli dostatočne dobrí."

Hráči 1. FC Kolín vyhrali na ihrisku Schalke 04 jednoznačne 3:0. V tabuľke tak poskočili na piatu priečku, Schalke vyšlo naprázdno po štyroch triumfoch v sérii. V zostave hostí chýbal slovenský reprezentant Dušan Švento, ktorý pre chrípku s mužstvom do Gelsenkirchenu ani necestoval.

Schalke 04 - Kolín nad Rýnom 0:3 (0:1)
Góly: 45. Modeste, 80. Gerhardt, 84. Zoller
Dušan Švento (Kolín nad Rýnom) nefiguruje v zápise o stretnutí

Bayern Mníchov - Borussia Dortmund 5:1 (2:1)
Góly: 26. a 35. T. Müller (druhý z pok. kopu), 46. a 58. Lewandowski, 66. Götze - 37. Aubameyang

Bayer Leverkusen - Augsburg 1:1 (1:1)
Góly: 39. Bellarabi - 12. Leno (vl.)

Viac o téme: Borussia Dortmund Robert Lewandowski Pierre-Emerick Aubameyang FC Bayern Mníchov