Hokejový Slovan doma opäť zlyhal: Belasí proti Magnitogorsku nezvládli záver duelu

Sprava: Vasily Košečkin, Tomáš Surový a Jaroslav ChabarovSprava: Vasily Košečkin, Tomáš Surový a Jaroslav Chabarov Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Hokejisti Slovana Bratislava zakončili domácu šnúru stretnutí v základenej časti KHL bez bodového zisku. V nedeľňajšom dueli proti Metallurgu Magnitogorsk síce dobehli dvojgólové manko a vyrovnali na 2:2, ale v závere inkasovali až tri góly a favorizovanému súperovi podľahli 2:5. Prehrali už štvrtý duel v rade a keďže v uplynulých desiatich získali dovedna len osem bodov, v tabuľke Západnej konferencie sa prepadli na dvanástu priečku.

Redšie zaplnená Slovnaft aréna sa v úvodných minútach presvedčila o útočnej sile súpera. Garnett musel byť v pozore už po dvadsiatich sekundách, keď Kovář elegantne ponúkol gól Zaripovovi na osi klziska, no jeho príklep skončil len na pravej žŕdke. Hráči Magnitogorska boli výrazne hokejovejší a snažili sa využiť množstvo ponúknutého priestoru v strednom pásme, čo potvrdil aj samostatný prienik obrancu Leeho s neúspešnou koncovkou. Mali však medzery v defenzíve, ktoré mohol v 6. minúte potrestať Puliš, ale Jegličovu skvelú prihrávku spoza bránky do siete neumiestnil. Inak mal Slovan k dispozícii dve presilovky, a hoci v rámci herného prevedenia neboli úplne márne, gólovo zahrmelo na druhej strane. V druhej početnej výhode založil rýchly protiútok Birjukov, od mantinelu posunul puk Platonovovi, ktorý ľahkou bekhendovou strelou z pravého kruhu prekvapil Garnetta - 0:1.

V druhom dejstve Slovan stiahol rozdiel v hernom prejave medzi oboma mužstvami. Zvýšil pohyb, napádanie v útočnej tretine i početnosť streľby na Košečkina. Ten však odolal bekhendovému zakončeniu Nagya ako aj dobrým strelám Surového s Bartovičom. Po presilovke "belasých" dostali rovnakú výhodu aj hostia a dali domácim lekciu z jednoduchosti. Filippi našiel ideálne na ľavom kruhu Tereščenka a ten z prvej presne namieril puk ponad vyrážačku presúvajúceho sa Garnetta - 0:2. Slovan síce ukázal, že v početnej prevahe má nacvičených niekoľko signálov, ale ani jeden sa nestretol s úspechom.

V úvode tretej tretiny mohol Metallurg zasadiť Slovanu definitívny úder, ale Wolského bekhend z prečíslenia skončil na Garnettovi. Šance domácich na bodový zisk tak stále žili a výrazne sa zvýšili v 45. minúte, keď z Nagyovej bojovnosti vyťažil Surový prihrávku na os klziska, odkiaľ Bartovič z prvej znížil. Výrazne aktívnejších "belasých" síce mohol opäť zraziť na kolená Wolski, ale tentoraz za nevyužité šance pykali hostia. Desať minút pred koncom sa Tičar otočil pri mantineli s pukom a jeho reflexívne nahodenie vďaka cloneniu Šťastného skončilo v sieti. Dokonalý obrat sa však nekonal. Naopak, v 56. minúte nahodil Filippi puk pred bránku a Starosta si ho v snahe ubrániť Wolského nešťastne zrazil do vlastnej siete - 2:3. V závere inkasoval Slovan ešte dvakrát, do prázdnej bránky z hokejky Osalu a následne zbytočne aj od Timkina.

Slovan Bratislava - Metallurg Magnitogorsk 2:5 (0:1, 0:1, 2:3)
Góly: 45. Bartovič (Surový, Nagy), 50. Tičar (Šťastný, Jeglič) - 16. Platonov (Birjukov), 32. Tereščenko (Filippi, Lee), 56. Filippi (Wolski), 59. Osala (Filippi, Wolski), 60. Timkin (Kaletnik) . Rozhodovali: Belov, Gusev - Zacharenkov, Sazonov, vylúčení: 3:5, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1, 8342 divákov

Slovan Bratislava: Garnett - Sersen, Barker, Novák, Starosta, Švarný, Mihálik, Luža – Nagy, Nedorost, Miklík - Bartovič, Surový, Kašpar – Šťastný, Viedenský, Skalický – Puliš, Tičar, Jeglič

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin - Antipin, Birjukov, Lee, Chabarov, Tereščenko, Batyršin, Bereglazov - Zaripov, Kovář, Mozjakin - Wolski, Kaletnik, Kosov - Timkin, Železkov, Osala - Potechin, Filippi, Platonov

Miloš Říha, tréner Slovana: "Vedeli sme, že príde silné mužstvo, ktoré prehralo niekoľko duelov a jeho hráči pristúpili k zápasu zodpovedne. V prvej tretine bol súper lepší ako my, dostali sme dva góly. Zodvihli sme sa, mužstvo prišlo do tretej tretiny ako vymenené. Vyrovnali sme, mali sme súpera pod tlakom, ale nepadlo nám to. Záver bol o našom kŕči. Výsledok je síce strašný, ale herne to nebolo až také zlé."

Ladislav Nagy, útočník Slovana: "Je to neuveriteľné. Keď to nejde, treba sa aspoň zrážať, bojovať. Ako sme hrali napríklad tretiu tretinu. Sami sme sa do toho dostali a musíme sa z toho jednoducho vyhrabať."

Tomáš Starosta, obranca Slovana: "Každý jeden bod nám bude chýbať. Stále máme pred sebou dosť zápasov, musíme niečo urobiť, aby sme to prelomili. V tretej tretine sme dokázali, že hokej hrať vieme. Opakuje sa to v každom zápase. Prehrávame, ale dotiahneme sa, vyrovnáme a potom sa stane to, čo sa stane. Neviem, čo už viac k tomu dodať."

Václav Nedorost, útočník Slovana: "Sme sklamaní. Nehrali sme dobre a nakoniec sme to dotiahli na 2:2. V závere sme urobili niekoľko chýb, z toho dostávame góly a nám to tam nepadne. Škoda, že sme to s takýmto súperom nezvládli. Poslednú dobu stále prehrávame, ale čím to je, to povedať neviem. V minulej sezóne sme hrali doma zle, ale teraz je to ešte horšie."

Michael Keenan, tréner Metallurgu Magnitogorsk: "Bol to zaujímavý zápas. Slovan sa dokázal doň vrátiť, vyrovnal skóre. Som veľmi rád, že sa nám podarilo streliť ešte tri góly a tie prišli hlavne od hráčov, ktorí to potrebovali na zlepšenie sebavedomia. Dobre sme hrali v oslabení, a to bol dôležitý atribút v tomto stretnutí."

Zverencov trénera Miloša Říha čaká teraz tretí trip sezóny, v rámci ktorého nastúpia na štyri stretnutia. V stredu 7. októbra na ľade Salavatu Julajev Ufa (16.00) a o dva dni neskôr v Magnitogorsku (16.00). Následne 11. októbra proti Lade Togliatti (15.00) a náročný týždeň zakončia 13. októbra zápasom proti finalistovi uplynulých bojov o Gagarinov pohár AK Bars Kazaň (18.00).

Viac o téme: HC Slovan Bratislava Metallurg Magnitogorsk