Laco vyhnaný z bránky Astany: Pokovičov Minsk si proti Barysu schuti zastrieľal

Ján LacoJán Laco Zdroj: hcbarys.kz

MOSKVA - Hokejisti Traktoru Čeľabinsk zdolali v pondelňajšom zápase základnej časti KHL Spartak Moskva 2:1 po predĺžení a pripísali si tak tretie víťazstvo v rade. O dvojbodovej výhre domáceho tímu rozhodol v 63. minúte kapitán Deron Quint.

Bieloruský tím Dinamo Minsk vedený slovenským trénerom Ľubomírom Pokovičom prehrával s Astanou po prvej tretine 0:1, v tej druhej však nadelil kazašskému zástupcovi päť kusov a napokon dokráčal k jasnému triumfu 6:2. Čistým hetrikom k výhre prispel kanadský útočník Matt Ellison. Slovenský brankár v službách Barysu Ján Laco chytal od začiatku stretnutia, v 37. minúte po štvrtom inkasovanom góle prepustil miesto medzi žrďami Alexejovi Ivanovovi.

Traktor Čeľabinsk - Spartak Moskva 2:1 po predĺžení (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0)
Góly: 22. Kokujov, 63. Quint - 18. Voronin

Lada Togliatti - Dinamo Riga 1:2 po sam. nájazdoch (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 38. Streľcov - 22. Džeriňš, rozhodujúci sam. nájazd Indrašis

Lokomotiv Jaroslavľ - Viťaz Podoľsk 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Góly: 9. Kartajev, 26. Galimov, 60. Averin - 37 Horák

Neftechimik Nižnekamsk - SKA Petrohrad 3:4 po sam. nájazdoch (0:1, 1:0, 2:2 - 0:0, 0:1)
Góly: 27. Polygalov, 45. Kulikov, 58. Kitarov - 15. Burdasov, 43. Kovaľčuk, 46. Dadonov, rozhodujúci sam. nájazd Barabanov

Torpedo Nižnij Novgorod - Avangard Omsk 3:2 po sam. nájazdoch (1:2, 0:0, 1:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 7. Kuľomin, 53. Ashton, rozhodujúci sam. nájazd Galuzin - 8. Lemťugov, 19. Sobotka

Dinamo Minsk - Barys Astana 6:2 (0:1, 5:1, 1:0)
Góly: 23. Cheechoo, 26. Szczechura, 28. Gavrus, 37., 40. a 58. Ellison - 1. St. Pierre, 32. Ellerby
Ján Laco (Barys) chytal do 37. min

HK Soči - Dinamo Moskva 4:3 (1:0, 1:0, 2:3)
Góly: 6. Wilson, 28. Anisin, 51. J. Morozov, 58. Maxwell - 44. Cvetkov, 44. a 49. Gorovikov

Viac o téme: Ján Laco Dinamo Minsk Barys Astana Ľubomír Pokovič