V zámorí sa rozbehla NHL: Prvý gól sezóny Marinčin nezachytil, Hossa aspoň s asistenciou

Bitka počas zápasu NY Rangers vs. Chicago BlackhawksBitka počas zápasu NY Rangers vs. Chicago Blackhawks Zdroj: SITA

NEW YOKR - Americký hokejista Max Pacioretty strelil v noci na štvrtok prvý gól novej sezóny NHL. Montreal sa ním dostal do vedenia v najsledovanejšom kanadskom derby súťaže a napokon aj v aréne Toronta vyhral 3:1. V nasledujúcom druhom dueli obhajcovia Stanleyho pohára z Chicaga odštartovali prehrou s NY Rangers 2:3, no Slovák Marián Hossa si aspoň do individuálnych štatistík pripísal asistenciu i plusový bod.

Montreal sa dostal do vedenia na začiatku 4. minúty, keď nevydarené striedanie súpera hostia využili založením kolmej akcie po pravom krídle. Na druhej strane vtedy naskakoval na ľad aj mladý slovenský obranca Martin Marinčin a korčuľujúc dozadu nijako nemohol ovplyvniť Paciorettyho strelu, ktorá brankára Jonathana Berniera prekvapila a puk mu nešťastne prekĺzol do brány.

Mínusový bod za účasť na ľade pri inkasovanom góle bol napokon najvýraznejším štatistickým ukazovateľom Marinčina, do hry dostal na vyše 15 minút. Na striedačke domácich smutne sledoval aj Paciorettyho druhý gól do prázdnej bránky tréner Mike Babcock, ktorý po svojej svetoznámej ére v Detroite odštartoval novú misiu v klube Maple Leafs.

Prvé štyri góly v Chicagu padli v prvej tretine, potom dlho nič a až v 47. minúte za stavu 1:3 znížil na 2:3 Teuvo Teräväinen. Fínovi na gól prihral Hossa, ale vyrovnať sa "čiernym jastrabom" už nepodarilo.

Pred vlastným publikom sa v stredu nedarilo ani Los Angeles Kings s Mariánom Gáboríkom v zostave. Kalifornské derby vyznelo jasne pre hosťujúce San Jose, ktoré v Staples Center zvíťazilo 5:1. Gáborík bol na ľade 16:42 min a pri dvoch inkasovaných góloch.

Toronto - Montreal 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)
Góly: 21. J. van Riemsdyk (Kadri, Phaneuf) - 4. Pacioretty (Subban), 53. Galchenyuk (A. Markov, Subban), 60. Pacioretty (Subban, B. Flynn)
Martin Marinčin (Toronto) odohral 15:57 min, -1 bod

Chicago - New York Rangers 2:3 (1:3, 1:0, 0:0)
Góly: 15. Panarin (Kane, N. Hjalmarsson), 27. Teräväinen (MARIÁN HOSSA, Toews) - 2. Lindberg (J.T. Miller, Staalberg), 17. Klein (Yandle, J.T. Miller), 20. Stepan (Hayes, Kreider)
Marián Hossa (Chicago) 17:29 min, 2 strely, +1 bod

Calgary - Vancouver 1:5 (0:2, 1:1, 0:2)
Góly: 24. Hudler (Gaudreau, Monahan) - 11. Hansen (Hutton, Burrows), 19. Sutter (D. Sedin), 40. D. Sedin (Hamhuis, Tanev), 49. Burrows, 57. H. Sedin (D. Sedin, Sutter)

Los Angeles - San Jose 1:5 (1:2, 0:2, 0:1)
Góly: 2. Shore (D. Brown, Doughty) - 10. J. Thornton (P. Martin), 16. Pavelski (Burns, Marleau), 27. Burns (Pavelski, J. Thornton), 29. Hertl (Vlasic, Wingels), 44. Donskoi (Pavelski, Vlasic)
Marián Gáborík (LA) 16:42 min, 1 strela, -2 body

Viac o téme: Martin Marinčin Marián Hossa Chicago Blackhawks NY Rangers
  • Zdroj: TASR, SITA