Úspech Slováka v Chicagu: Hviezdna spolupráca Hossa-Kane zabezpečila víťazstvo

Marián Hossa a jeho spoluhráči sa tešia z rozhodujúceho góluMarián Hossa a jeho spoluhráči sa tešia z rozhodujúceho gólu Zdroj: NHL, SITA

NEW YORK - Slovenský hokejista Marián Hossa prispel v noci na sobotu v zámorskej NHL jednou asistenciou k výhre Chicaga na ľade New Yorku Islanders 3:2 pp. Tridsaťšesťročný útočník prihral v druhej minúte predĺženia spoluhráčovi Patrickovi Kaneovi na víťazný gól, vďaka ktorému vybojoval úradujúci držiteľ Stanleyho pohára prvý triumf v novej sezóne.

Hossa mal výrazný podiel na triumfe hostí, keď ho v predĺžení pri brejku fauloval Nick Leddy a vybojoval tak pre svoj tím presilovku. V nej následne nabil Kaneovi, ktorého strieľanú prihrávku si dvojica domácich obrancov Boychuk - Hamonic nešťastnými tečmi zrazila do vlastnej siete. Slovenský krídelník zaznamenal druhý bod v sezóne, keď si asistenciu pripísal aj v otváracom dueli s Rangers, ktorý "jastrabi" prehrali 2:3. Na ľade Islanders sa počas 19:46 min. prezentoval aj dvoma neúspešnými streleckými pokusmi. Blackhawks tak pokazili domácim premiéru v novej hale Barclays Center v Brooklyne. V bránke "ostrovanov" sa neobjavil Slovák Jaroslav Halák, ktorého trápi zranenie v hornej časti tela, medzi žrďami ho nahradil Nemec Thomas Greiss, ktorý zaznamenal 32 úspešných zákrokov.

Dvaja Slováci sa predstavili na ľade Detroitu, kde domáci Red Wings skolili Toronto 4:0. Útočník "červených krídel" Tomáš Tatar rovnako ako obranca hostí Martin Marinčin nebodovali, Tatar počas 15:29-minútového pobytu na ľade vyslal na súperovu bránku dve strely, Marinčin odohral 14:20 min., odsedel si dvojminútový trest a duel dokončil s dvomi mínuskami. Ďalší Slovák, Tatarov spoluhráč Tomáš Jurčo sledoval zápas ako zdravý náhradník z tribúny. Hrdinom stretnutia bol domáci útočník Justin Abdelkader, ktorý sa zaskvel hetrikom, svojím druhým v profiligovej kariére. Oporou Detroitu bol aj brankár Jimmy Howard, ktorý zastavil všetkých 22 striel súpera a radoval sa už z 21. čistého konta v NHL. Red Wings tak pripravili svojmu novému trénerovi Jeffovi Blashillovi prvé víťazstvo, naopak kouč hostí Mike Babcock, ktorý viedol mužstvo z Hockeytownu dlhých desať rokov, nebude na návrat do Detroitu spomínať v dobrom.

Neúspešný štart do nového ročníka zažívajú hráči Los Angeles, ktorí podľahli doma Phoenixu 1:4 a utrpeli už druhú prehru. Slovenský krídelník v službách Kings Marián Gáborík sa bodovo nepresadil, keď si počas 18:44 min. zapísal iba dva neúspešné strelecké pokusy.

New York Islanders - Chicago Blackhawks 2:3 pp (HOSSA za hostí 0+1)

Góly: 26. Tavares (Boychuk, Cizikas), 42. Židlický (Nelson, N. Kuľomin) - 14. Anisimov, 36. P. Kane (Toews, Keith), 62. P. Kane (MARIÁN HOSSA, Keith)
Marián Hossa (Chicago) 19:46 min, 0+1, 2 strely

Columbus - New York Rangers 2:4 (0:1, 1:0, 1:3)

Góly: 31. Atkinson (Dubinsky), 57. Saad (R. Murray, Johansen) - 20. Zuccarello, 58. Lindberg (J.T. Miller), 58. Hayes (Girardi, Stepan), 59. Zuccarello

New Jersey - Winnipeg 1:3 (0:0, 1:3, 0:0)

Góly: 33. Tlustý (Cammalleri, Stempniak) - 22. Scheifele (Ehlers, M. Perreault), 24. Wheeler (Ladd, T. Myers), 37. Ladd (M. Perreault, Wheeler)

Detroit - Toronto 4:0 (2:0, 2:0, 0:0)

Góly: 2. Abdelkader (Franzén, Zetterberg), 9. Abdelkader (Larkin, Kindl), 21. Larkin (Zetterberg, Mike Green), 24. Abdelkader (Zetterberg, Quincey)
Tomáš Tatar (Detroit) 15:29 min, 2 strely, Martin Marinčin (Toronto) 14:20 min, -2 body, 2 tr. min, 1 strela

Los Angeles - Arizona 1:4 (0:2, 1:2, 0:0)

Góly: 60. Toffoli (J. Carter) - 2. Z. Michálek (Rieder), 20. Ekman-Larsson (M. Domi, Hanzal), 25. M. Domi (C. Murphy), 27. Rieder (Duclair, Hanzal)
Marián Gáborík (LA) 18:44 min, 2 strely

Viac o téme: Marián Hossa Chicago Blackhawks