Fantastický Hudáček zase čaroval: Za 24 hodín zneškodnil 57 striel a ovládol nájazdy

Július HudáčekJúlius Hudáček Zdroj: facebook - Július Hudáček

ÖREBRO - O tom, že Július Hudáček je brankárskou jednotkou švédskeho tímu Örebro Hockey niet pochýb. Odchytal všetkých 8 zápasov svojho družstva v doterajšej časti sezóny SHL s bilanciou 6 víťazstiev a 2 prehry.

Dva najaktuálnejšie víťazné súboje majú z jeho pohľadu zaujímavú históriu - zrodili sa v rozpätí 24 hodín po predĺžení a nájazdoch proti tomu istému súperovi - BK Färjestad. Najprv minulý piatok Örebro triumfovalo v domácej Behm Arene 2:1 po predĺžení a o deň neskôr vyhralo aj v Karlstade, tentoraz 3:2 po nájazdoch. V oboch zápasoch si útočníci Färjestadu vylámali zuby na slovenskom brankárovi, v piatok pochytal 20 striel súpera, v sobotu pridal 37 úspešných zásahov a k tomu aj dva zneškodnené nájazdy. Na tretí už ani domáci nemuseli ísť, lebo prehrávali 0:2.

„Bolo to náročné, najmä v tretej tretine, keď si súperovi hráči utvorili z množstva pokusov niekoľko dobrých príležitostí, ale hrali sme s rozumom, aj preto sme zvíťazili,“ uviedol Július Hudáček v rozhovore pre Sportbladet po sobotňajšom stretnutí a k nájazdom dodal: „Naši strelci mali dobre prečítaného brankára súpera Poggeho. Ja som sa snažil proti hráčom Färjestadu čakať do poslednej chvíle, čo urobia. Ak by som ja urobil prvý pohyb, asi by sa to pre mňa zle skončilo." Na otázku švédskeho novinára, či odteraz bude predvádzať tzv. Hudashow (humorné vložky pre fanúšikov svojho tímu) aj počas zápasov a nielen po ich skončení, odpovedal: "Haha, to neviem. Snažím sa len pomáhať mužstvu ako sa dá."

Dvadsaťsedemročnému Harichovčanovi patrí v úspešnosti zásahov v doterajšom priebehu sezóny v SHL šiesta priečka s priemerom 92,17% a 2,09 inkasovaného gólu. Je však absolútnou jednotkou v počte odchytaných minút (487:11) a z najlepšej šestky súťaže aj v počte striel, ktorým musel čeliť (217). V tíme Örebra od tejto sezóny hráva aj mladší z Hudáčkovcov Libor. V siedmich zápasových vystúpeniach nazbieral 3 body za 1 gól a 2 asistencie.

Viac o téme: Július Hudáček Örebro Hockey