VIDEO Nagy hrdinom Slovana: Týmto gólom rozhodol drámu na ľade vicemajstra KHL

Ladislav Nagy (27) jediným gólom rozhodol o triumfe Slovana na ľade KazaneLadislav Nagy (27) jediným gólom rozhodol o triumfe Slovana na ľade Kazane Zdroj: hcslovan.sk

KAZAŇ - Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili v utorňajšom zápase KHL na ľade Ak Bars Kazaň "futbalovo" 1:0. Jediný gól duelu v Tatnefť Arene pred 7157 divákmi dal v 34. min Ladislav Nagy.

Hokejisti Slovana sa dostali už v tretej minúte do početnej výhody, ktorú však nedokázali využiť. Oba tímy hrali opatrne, ani jeden z nich vážnejšie neohrozil bránku súpera. Na konci prvej tretiny mali presilovku aj domáci, brankár hostí Barry Brust však svoj tím podržal.

Na začiatku druhej tretiny mal Slovan 40-sekundovú presilovku o dvoch hráčov, skóre zápasu však neotvoril. V 31. minúte sa po chybe obrancu Mihálika dostal k zakončeniu domáci útočník Gluchov, Brusta ale neprekonal. Zverenci Miloša Říha sa nakoniec radovali z vedenia, keď v 34. minúte prekonal domáceho brankára Garypova útočník Nagy.

Úvod tretej tretiny začali presilovkou domáci, v nej však nedokázali vyrovnať. Hráči Kazane si počas tretiny vypracovali sľúbné šance, ktoré stroskotali na brankárovi alebo obrane hostí. V posledných minútach si domáci vytvorili tlak, ktorý však "belasí" aj vďaka výbornému Brustovi ustáli a získali cenné tri body.

Ak Bars Kazaň - HC Slovan Bratislava 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Gól: 34. L. Nagy (L. Kašpar)
Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ravodin, Naumov - Šichanov, Raming, 7157 divákov

Kazaň: Garipov - Rylov, Zacharčuk, K. Kornejev, Marek Ďaloga, Musin, N. Belov - Archipov, Tkačov, Obuchov - Lukojanov, Svitov, Mirnov - Möller, Sjögren, Azevedo - Gluchov, Malichyn, Varnakov

Slovan: Brust - F. Novák, Švarný, Starosta, V. Mihálik, Sersen, Luža - L. Nagy, V. Nedorost, L. Kašpar - Miklík, T. Surový, Bartovič - A. Šťastný, Tičar, Jeglič - Lušňák, Viedenský, Skalický

Miloš Říha (tréner Slovana, zdroj: web klubu): "Od prvej minúty až do poslednej mužstvo vynikajúco pracovalo. Bol to jeden z našich najlepších zápasov v sezóne, zaslúžili sme si dnes zvíťaziť. Chlapci sa už veľmi tešia domov na svojich fanúšikov. Myslím si, že sme dnešným výkon urobili vynikajúcu pozvánku na nasledujúce štyri zápasy. Verím, že do hľadiska príde čo najviac priaznivcov."

"Belasí" nadviazali na piatkový triumf 3:2 z Magnitogorska a odčinili nedeľňajší nezdar 1:2 z Togliatti. Zverenci Miloša Říhu sa najbližšie predstavia v sobotu 17. októbra o 17.00 h už pred vlastnými fanúšikmi proti Jugre Chanty-Mansijsk. V tabuľke Západnej konferencie figurujú na 11. priečke s 26 bodmi z 21 duelov, za priebežne ôsmym Soči zaostávajú o dva body.

Viac o téme: Ladislav Nagy AK Bars Kazaň HC Slovan Bratislava
  • Zdroj: TASR, SITA