VIDEO Arsenal si v šlágri pripísal cenné body: Bayern proti kanonierom bezzubý

Mesut Özil a Thomas MüllerMesut Özil a Thomas Müller Zdroj: SITA

BRATISLAVA - V utorňajšom šlágri 3. kola futbalovej Ligy majstrov 2015/2016 zvíťazil Arsenal Londýn nad Bayernom Mníchov 2:0. Rozhodujúce momenty stretnutia na Emirates Stadium sa udiali po zmene strán. V 77. minúte sa gólovo presadil francúzsky útočník Olivier Giroud a v nadstavenom čase spečatil triumf domácich "kanonierov" Mesut Özil.

Arsenal si do tabuľky pripísal prvé tri body a posilnil si šance na postup do jarného osemfinále, Bayern napriek prvej vážnej prehre v sezóne zostal so 6 bodmi lídrom F-skupiny o skóre pred Olympiakosom Pireus. Grécky tím v ďalšom súboji F-skupiny zvíťazil na pôde Dinama Záhreb 1:0.

Londýnsky Arsenal vstupoval do domáceho súboja proti jednému z favoritov na zisk trofeje v zlom rozpoložení, keď na jeho bodovom konte svietila nula. V 7. minúte mohol jeho neutešenú situáciu vylepšiť Özil, ale Neuer končekmi prstov vytlačil loptu do bezpečia. Na druhej strane Čech vynikajúco zasiahol proti strele Thiaga Alcantaru. Bayern mal viac z hry, domáci hrozili po ojedinelých rýchlych brejkoch. V 34. minúte mohli ísť do vedenia, Neuer však vytiahol reflexívny zákrok, ktorým zmaril Walcottovi gólovú radosť po jeho hlavičke. Po zmene strán mal kouč Arsene Wenger šťastnú ruku, keď poslal na ihrisko Girouda. Francúzsky dlháň sa mu v 77. minúte odvďačil za dôveru rozhodujúcim gólom, keď po nakopnutej lopte využil zaváhanie brankára Neuera a poslal loptu do siete. V nadstavenom čase po prečíslení poistil triumf Arsenalu Özil.

Arsenal Londýn (Angl.) - Bayern Mníchov (Nem.) 2:0 (0:0)
Góly: 77. Giroud, 90.+ Özil, ŽK: 84. Giroud (Arsenal), rozhodoval: Cüneyt Cakir (Tur.)

Zostavy:
Arsenal: P. Čech - Bellerín, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin, A. Ramsey (57. Oxlade-Chamberlain) - Santi Cazorla, Özil, Alexis Sánchez (82. K. Gibbs) - T. Walcott (74. Giroud)
Bayern: Neuer - Lahm, J. Boateng, Alaba, Bernat - Xabi Alonso (71. Kimmich), A. Vidal (71. Rafinha) - Douglas Costa, Thiago Alcantara, T. Müller - Lewandowski

Dinamo Záhreb (Chor.) - Olympiakos Pireus (Gréc.) 0:1 (0:0)
Gól: 79. I. Brown, ŽK: 41. Taravel, 80. Soudani - 76. Elabdellaoui, 82. Siovas, rozhodoval: Paolo Tagliavento (Tal.)

Zostavy:
Záhreb: Eduardo Carvalho - Matel, Goncalo dos Santos, Taravel, Pivarič - P. Machado, D. Antolič, M. Rog (87. A. Čorič) - Soudani, A. Hodžič (61. Pjača), J. Fernándes (73. A. Henríquez)
Olympiakos: R. Jiménez - Elabdellaoui, A. Botía, Siovas, Masuaku - Milivojevič, Kasami, F. Pardo (83. Salino), Fortounis (72. A. Domínguez), Sebá (90. Manuel da Costa) - Ideye

Viac o téme: Bayern Mníchov Arsenal Londýn Olympiakos Pireus Dinamo Záhreb