VIDEO Víkendová gólparáda: Famózny volej Žilinčana Mihalíka, nádherné nožničky z Číny

Gólové oslavy futbalistov ŽilinyGólové oslavy futbalistov Žiliny Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Tak ako každý týždeň aj tento vám prinášame výber niekoľkých parádnych gólových zásahov, ktoré si rozhodne zaslúžia pozornosť futbalového fanúšika. Do výberu sa tentokrát dostal napríklad parádny volej Žilinčana Mihalíka, či famózne nožničky z čínskej Superligy. O váš hlas v ankete zabojujú aj technické zručnosti v podaní Dabbura z Grasshoppersu, či Brazílčana Elkesona z Guangzhou Evergrande. Je len na vás čo si z našej ponuky vyberiete.

1. Jaroslav Mihalík (MŠK Žilina)

​21-ročný futbalista MŠK Žilina Jaroslav Mihalík takýmto parádnym volejom po nádhernom spracovaní zvyšoval vedenie Žiliny proti Myjave na 2:0. Šošoni zvíťazili napokon rozdielom triedy.

2. Scott Arfield (Burnley)

Hráč anglického druholigistu Burnley nádhernou strelou z hranice šestnástky rozhodol v 63. minúte derby na ihrisku Blackburnu Rovers keď domácemu brankárovi nedal žiadnu šancu.

3. Munas Dabbur (Grasshoppers)

Arabsko-izraelský záložník v službách švajčiarskeho Grasshoppersu predviedol na ihrisku Sionu skvelé individuálne zručnosti ála Maradona, keď parádnym driblingom vyzvŕtal štyroch domácich obrancov a nekompromisne v 25. minúte zvyšoval vedenie hostí už na 2:0. Grasshoppers však napokon odchádzal z ihriska súpera naprázdno, pretože domáci tromi gólmi otočili vývoj zápasu.

4. Sergio Ariel Escudero (Jiangsu Sainty)

Ďalší parádny víkendový gól pochádza z čínskej najvyššej ligy. V 26. minúte sa oň postaral Sergio Ariel Escudero z domáceho tímu Jiangsu Sainty. Krásne spracovanie na hrudi a akrobatické zakončenie nožnicami nadchlo divákov na tribúnach. Hosťujúci Hangzhou Greentown však už o 10 minút vyrovnal na konečných 1:1.

5. Elkeson (Guangzhou Evergrande)

Aj posledný gólový zásah pochádza z Číny. Tentokrát sa oň postaral 26-ročný Brazílčan Elkeson, ktorý potvrdil bravúrne technické zručnosti. Aj keď sa v jednom momente ledva udržal na nohách vyzvŕtal hosťujúcu defenzívu a skóroval. Jeho gól však napokon nemal prívlastok víťazný, hosťujúci Shandong Luneng vyrovnal na konečných 2:2 v 4. minúte nadstaveného času.