VIDEO Hrubá chyba rozhodla šláger Realu s PSG: Malmö na Ukrajine utŕžilo debakel

Cristiano Ronaldo a Ángel Di María v súboji o loptuCristiano Ronaldo a Ángel Di María v súboji o loptu Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Futbalisti Realu Madrid postúpili do osemfinále Ligy majstrov 2015/2016. Bielemu baletu stačilo po tesnom víťazstve 1:0 nad Parížom Saint-Germain na postup i debakel Malmö FF na pôde Šachtaru Doneck 0:4.

Duel Real - PSG na Santiago Bernabeu v úvodných minútach veľa futbalovej krásy nepriniesol. Rozbehol sa až od 20. minúty, odkedy prevzali hernú iniciatívu na trávniku hostia a viackrát boli blízko k vedúcemu gólu. Najskôr však zlyhal v tutovke na osi šestnástky Matuidi a následne prišli chvíle Ibrahimoviča, ale oba jeho pokusy len "lízali" žrď Navasovej brány. Real prišiel po polhodine hry o Marcela na kraji obrany a striedajúci Nacho bol pre domáceho kouča správnou voľbou. V 35. minúte podcenil Trapp odrazenú loptu, v polovici výbehu z brány sa zastavil a práve Nacho ho so šťastím prekonal. Parížania mali do polčasu tri ďalšie šance na vyrovnanie, ale Navas aj jeho bránková konštrukcia boli proti.

Od začiatku druhého dejstva to bol pre zmenu Real, ktorý diktoval herné tempo. V 56. minúte vyplašil Trappa stopér David Luiz, na jeho nepríjemný teč však stihol brankár PSG zareagovať. V ďalšom priebehu tempo striedajúcich sa príležitostí utíchlo. "Biely balet" útočil už len z brejkov, no v 73. minúte v jednom takom najskôr neuspel Isco a po ňom sa v súboji zoči-voči Trappovi nepresadil ani Kroos. V samom závere sadla ľavačka Di Mariu len brvno, a tak si Paríž po prehre 0:1 bude musieť na definitívu postupu ešte počkať.

Naopak, v druhom dueli A-skupiny si šance udržali futbalisti Šachtaru Doneck, ktorí doma rozstrieľali Malmö FF 4:0.

A-skupina:

Šachtar Doneck (Ukr.) - Malmö FF (Švéd.) 4:0 (1:0) - hralo sa vo Ľvove
Góly: 29. Gladkij, 48. Srna (z pok. kopu), 55. Eduardo da Silva, 73. A. Teixeira, ŽK: 61. Stepanenko, 68. Srna, 88. Kučer, 90.+ A. Teixeira - 47. Yotún, 47. Árnason, ČK: 89. Árnason (Malmö) po 2. ŽK, rozhodoval: Ovidiu Hategan (Rum.)

Šachtar: Kanibolockij - Srna, Kučer, Rakickij, M. Azevedo - Fred (68. Taison), Stepanenko - Marlos - Bernard (75. Kovalenko) - A. Teixeira - Gladkij (46. Eduardo da Silva)

Malmö: Wiland - Tinnerholm, Árnason, Bengtsson, Konate - Lewicki (11. Rakip), Adu - Rodič, Berget (46. Yotún) - Rosenberg, Durdič (74. Eikrem)

Real Madrid (Šp.) - Paríž St. Germain (Fr.) 1:0 (1:0)
Gól: 35. Nacho, ŽK: 88. Casemiro, 90.+ K. Navas - 45. Aurier, 67. David Luiz, rozhodoval: Mark Clattenburg (Angl.)

Real Madrid: K. Navas - Danilo, Sergio Ramos, Varane, Marcelo (33. Nacho) - Modrič, Casemiro, T. Kroos - Jesé Rodríguez (63. L. Vázquez), C. Ronaldo, Isco (82. Kovačič)

PSG: Trapp - Auriet, Thiago Silva, David Luiz, Maxwell - Verratti (17. Rabiot), Thiago Motta, Matuidi (75. Lucas Moura) - Di María, Ibrahimovič, Cavani