VIDEO Slovenská raketa prvou hviezdou zápasu: Gáborík spečatil výhru Los Angeles

Gáborík zapol raketový motor, bol prvou hviezdouGáborík zapol raketový motor, bol prvou hviezdou Zdroj: SITA

NEW YORK - Slovenského hokejistu v losangeleských službách Mariána Gáboríka vyhlásili za prvú hviezdu pondelkového stretnutia NHL na ľade Floridy.

Tridsaťtriročný útočník svojím tretím gólom v sezóne spečatil víťazstvo Kings 3:1. V úvode tretej tretiny sa vo vlastnom pásme dostal k puku Anže Kopitar, ktorý si všimol popri pravom mantineli štartujúceho Gáboríka a poslal mu puk "žabkou". Trenčiansky krídelník zapol raketový motor, obrancovi Panthers Brianovi Campbellovi rýchlostne nedal najmenšiu šancu a chladnokrvne prekonal striedajúceho brankára Roberta Luonga.

"Aby som bol úprimný, Kopitar ma vôbec neprekvapuje. Od Gáboríka to bol skvelý gól. Trpezlivo si počkal a zdvihol to ponad brankárovo rameno," povedal útočník "kráľov" Tyler Toffoli, ktorý otvoril skóre duelu. "V obrane som sa dostal k puku a všimol som si, že Gáborík naberá rýchlosť. Premýšľal som nad viacerými možnosťami, ako mu to tam hodiť. Napadlo mi spraviť to zhora, aby puk padol pred neho. Zafungovalo to," poznamenal slovinský center Kopitar. V drese hostí sa zaskvel brankár Jonathan Quick, ktorý pochytal 33 striel. "Bol skvelý, neuveriteľný. Predvádzal zákroky v kľúčových chvíľach a držal nás v hre. Súper disponuje veľmi dobrou útočnou silou, ale Quick sa vytiahol," pripomenul Gáborík, ktorý odohral trinásť minút a celkovo štyrikrát vystrelil.

Hokejisti Bostonu natiahli víťaznú šnúru na tri stretnutia. V pondelok v Toronte síce premárnili náskok 2:0, ale napokon vybojovali dva body v samostatných nájazdoch. Kapitán Bruins Zdeno Chára strávil na ľade 26:44 min a mal jeden mínusový bod. "Naša práca s pukom aj celkový výkon sa nevymykali z priemeru. Prvá tretina bola dobrá, ale v druhej sme nevyužili dve dobré presilovkové šance, čo súperovi umožnilo vrátiť sa do diania," komentoval bostonský tréner Claude Julien.

Brankári Henrik Lundqvist z New Yorku Rangers v zápase proti Nashville (3:0) aj Braden Holtby z Washingtonu v dueli proti Edmontonu (1:0) sa v pondelok blysli čistými kontami s viac než tridsiatimi úspešnými zásahmi.

Buffalo - St. Louis 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)
Góly: 37. Legwand - 46. Brouwer (Shattenkirk, Backes), 54. Fabbri

New York Rangers - Nashville 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Góly: 25. Rick Nash, 45. Stepan (M. Staal, Hayes), 51. Hayes (Yandle, Lindberg)

Philadelphia - Carolina 3:2 po predĺžení (0:0, 2:0, 0:2 - 1:0)
Góly: 31. B. Schenn (Voráček, Giroux), 36. Giroux (Couturier), 61. Gostisbehere (Giroux, Voráček) - 48. V. Rask (Liles, Faulk), 57. Pesce (Hainsey, Lindholm)

Washington - Edmonton 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Gól: 54. Orlov (T. Wilson, Laich)
Andrej Sekera (Edmonton) 23:55 min, 1 strela

Florida - Los Angeles 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Góly: 26. Barkov (Jágr, Huberdeau) - 8. Toffoli (Lucic, J. Carter), 38. Martinez (J. Nolan, Clifford), 42. GÁBORÍK (Kopitar, Pearson)
Marián Gáborík (LA) 13:03 min, 1+0, 4 strely, 2 tr. min, +1 bod

Toronto - Boston 3:4 po sam. nájazdoch (0:2, 3:1, 0:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 32. Lupul (Bozak, Rielly), 33. Komarov (J. van Riemsdyk, Phaneuf), 37. Bozak (Matthias, Parenteau) - 5. Marchand (P. Bergeron), 13. Rinaldo (Seidenberg, T. Rask), 35. Marchand (Ferraro), rozhodujúci sam. nájazd Krejčí
Zdeno Chára (Boston) 26:44 min, 1 strela, 2 tr. min, -1 bod

Winnipeg - Colorado 1:4 (1:0, 0:1, 0:3)
Góly: 14. Enström (Wheeler, Ladd) - 37. Söderberg (M. Grigorenko, Beauchemin), 47. McLeod (Redmond, Comeau), 57. Duchene (Barrie, Landeskog), 59. Comeau (Söderberg, Beauchemin)

Viac o téme: Marián Gáborík Los Angeles