VIDEO Majster z Košíc si schuti zastrieľal: V Bratislave deklasoval reprezentačnú dvadisatku

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Hokejisti úradujúceho slovenského majstra HC Košice deklasovali v utorňajšom vloženom dueli Tipsport Ligy reprezentačnú dvadsiatku na jej ľade v Ružinove 8:0. "Oceliari" zvíťazili štvrtýkrát v rade a v tabuľke im patrí priebežná štvrtá priečka.

V dueli majstra s dvadsiatkou, ktorú už o mesiac čaká juniorský svetový šampionát vo Fínsku, sa hral od začiatku hokej na jednu bránku. Skúsenejší Košičania dominovali, zvierali mladíkov pred Škorvánkom a v úvodnej tretine si vybudovali dvojgólový náskok. Najskôr sa v 8. minúte tvrdou bombou od modrej presadil Dudáš, následne dorazil vyrazený puk do bránky Hrnka. Aj druhé dejstvo patrilo "oceliarom". Pridávali ďalšie góly a vyhnali z bránky Škorvánka, ktorého nahradil Hrenák. Do streleckej listiny sa zapísal Bortňák a druhýkrát Hrnka, následne ich v 37. minúte v priebehu desiatich sekúnd doplnilo ostrieľané duo Bicek - Bartoš. V záverečnom dejstve sa Košičania tešili ešte dvakrát. Siedmy gól pridal po peknej Šedivého prihrávke z uhla Bartánus a na konečných 0:8 uzavrel Lelkeš.

HK Orange 20 - HC Košice 0:8 (0:2, 0:4, 0:2)
Góly: 8. M. Dudáš (E. Šedivý, Bicek), 11. T. Hrnka (Matúš Chovan), 23. Bortňák (Sojčík, Hričina), 27. T. Hrnka (P. Bartoš, Deyl), 37. Bicek (M. Bartánus, M. Macejko), 37. P. Bartoš (E. Šedivý, T. Hrnka), 49. R. Lelkeš (M. Dudáš, P. Bartoš), 50. M. Bartánus (E. Šedivý, Bicek)
Vylúčení: 6:2 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: M. Valach - Holienka, Orolin

Orange 20: Škorvánek (31. Hrenák) - Meliško, Koch, Jendroľ, A. Sloboda, Ivanič, M. Moravčík, Košecký - Briestenský, M. Sukeľ, Sádecký - J. Sukeľ, J. Šiška, Hrušík - J. Milý, Ondruš, P. Galis - J. Tatár, M. Surový, D. Novák - Klenko

Košice: Melicherčík - Deyl, Cebák, E. Šedivý, Matúš Chovan, M. Macejko, M. Dudáš, B. Pavúk - M. Bartánus, Suja, Bicek - P. Bartoš, T. Hrnka, R. Lelkeš - R. Jenčík, Češík, Boltun - Bortňák, Sojčík, Hričina

Viac o téme: HC Košice HK Orange 20
  • Zdroj: TASR, SITA