VIDEO Zenit potvrdil suverenitu: Po triumfe s Valenciou istým víťazom skupiny

Oleg Šatov a Hulk oslavujú gól Zenitu PetrohradOleg Šatov a Hulk oslavujú gól Zenitu Petrohrad Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Futbalisti Zenitu Petrohrad triumfovali aj v piatom kole hlavnej fázy Ligy majstrov 2015/2016. V utorňajšom dueli zdolali doma Valenciu 2:0 a stali sa istými víťazmi H-skupiny. V doterajšom priebehu nestratili ani bod a už dávnejšie patria k osemfinalistom tohtosezónnej edície.

V prípade trojbodového úspechu sa k postupu v Petrohrade mohla výrazne priblížiť Valencia. Už po štvrťhodine duelu však musela doťahovať jednogólové manko, keď sa po prihrávke Dziubu presadil sám pred bránou Šatov. Keďže minútu pred koncom polčasu sa z jedinej výraznej šance nepodarilo vyrovnať Pacovi Alcacerovi, hostia pykali. V 75. minúte ich druhýkrát potrestal Dziuba, následne videl červenú kartu Ruben Vezo a definitívne pochoval nádeje Španielov na úspech.

V druhom dueli sa medzi Olympiqueom Lyon a Gentom zrodilo víťazstvo belgického debutanta v LM v pomere 2:1, po ktorom francúzsky klub definitívne stratil možnosť postúpiť. Gent sa vďaka gólu Kalifu Coulibalyho z piatej minúty nadstavenia dostal na druhú priečku o bod pred Valenciu, v poslednom kole hostí doma Zenit a Valencia privíta Lyon.

H-skupina:

Zenit Petrohrad (Rus.) - FC Valencia (Šp.) 2:0 (1:0)
Góly: 15. Šatov, 74. Dziuba, ŽK: 17. Criscito, 71. Jusupov, 78. Witsel - 45. Rafael Mir Vicente, 71. Gayá, ČK: 80. Rúben Vezo, rozhodoval: Svein Oddvar Moen (Nór.)

Zenit: Lodygin - Smolnikov (65. Jusupov), Garay, Lombaerts, Criscito - Luís Neto (86. Jevsejev), Witsel - Šatov (84. Riazancev), Danny, Hulk - Dziuba

Valencia: Doménech - Cancelo (79. Rodrigo De Paul), Rúben Vezo, Abdennour, Gayá - Parejo, Enzo Pérez (73. Danilo) - Feghouli, André Gomes - Paco Alcácer, Rafael Mir Vicente (56. Santi Mina)

Olympique Lyon (Fr.) - KAA Gent (Belg.) 1:2 (1:1)
Góly: 7. Ferri - 32. D. Miličevič, 90. Coulibaly, ŽK: 38. Bedimo, 48. Ferri - 16. L. Nielsen, 25. Renato Neto, 58. Foket, 75. Kums, 87. Asare, 90.+ Raman, rozhodoval: Sergej Karasev (Rus.)

Lyon: A. Lopes - Rafael, Biševac, Yanga-Mbiwa, Bedimo - Tolisso - Malbranque (64. Darder), Ghezzal (74. Beauvue) - Ferri (85. Cornet) - A. Lacazette, Valbuena

Gent: Sels - L. Nielsen, S. Mitrovič, Asare - Renato Neto, Kums - Foket, Saief (67. Raman) - Dejaegere (82. Rafinha de Almeida), D. Miličevič - Depoitre (90. Coulibaly)