VIDEO Chelsea po drvivej výhre na čele skupiny: Dynamo zamiešalo postupovými kartami

Willian a jeho gólové oslavyWillian a jeho gólové oslavy Zdroj: SITA

TEL AVIV - Na čelo skupiny G sa vyšvihol anglický šampión Chelsea Londýn. Na trávniku Maccabi Tel Aviv ho poslal po dvadsiatich minútach do vedenia Gary Cahill, následne po zmene strán zvýšil nechytateľnou strelou z priameho kopu Willian, Óscar pridal tretí gól a Baba stanovil konečný rezultát na 0:4. "The Blues" mali uľahčenú úlohu, keďže od 41. minúty hrali domáci bez vylúčeného Tala Ben Haima.

Portugalskému FC Porto stačila na priamy postup aj remíza, no duel proti Dynamu Kyjev sa nevyvíjal podľa jeho predstáv. Ukrajincov poslal do vedenia v 35. minúte Andrij Jarmolenko, keď z nariadenej penalty prekonal Ikera Casillasa. Španiela preloboval po hodine hry aj Derlis Gonzalez a zariadil cenný triumf 2:0, ktorým Dynamo výrazne zamiešalo postupovými kartami.

G-skupina:

FC Porto (Portug.) - Dynamo Kyjev (Ukr.) 0:2 (0:1)
Góly: 35. Jarmolenko (z pok. kopu), 64. D. González, ŽK: 36. Danilo Silva, 38. Garmaš, 69. Sidorčuk (všetci Kyjev), rozhodoval: Carlos Velasco Carballo (Šp.)

Porto: Casillas - M. Pereira (46. André), Marcano, Martins Indi, Layún - Danilo - Rubén Neves, Imbula (67. J. Corona) - C. Tello, Aboubakar, Y. Brahimi (67. Pablo Osvaldo)

Kyjev: Šovkovskij - Danilo Silva, Chačeridi, Dragovič, Antunes - Sidorčuk (84. Bujaľskij), Rybalka - Jarmolenko, Garmaš, D. González (78. Belhanda) - J. Moraes (86. L. Teodorczyk)

Maccabi Tel Aviv (Izr.) - FC Chelsea (Angl.) 0:4 (0:1)
Góly: 20. G. Cahill, 73. Willian, 77. Oscar, 90.+ Zouma, ŽK: 59. N. Matič, 84. Fábregas (obaja Chelsea), ČK: 41. Ben Haim roč. 1982 (Tel Aviv), rozhodoval: Alberto Undiano Mallenco (Šp.)

Tel Aviv: P. Rajkovič - Dasa, Ben Haim (roč. 1982), C. Garcia, Ben Harush - Igiebor, Alberman (85. Azulaj), Peretz - Ben Haim roč. 1989 (80. Ben Basat), A. Rikan - Zahavi (89. Itzhaki)

Chelsea: Begovič - Azpilicueta, G. Cahill, Terry (72. Zouma), Baba Rahman - N. Matič - Fábregas, Oscar - Willian (79. L. Rémy), E. Hazard (69. Pedro Rodríguez) - Diego Costa