VIDEO Wolfsburg na ihrisku CSKA Moskva víťazne, United s PSV bez gólov

Wayne RooneyWayne Rooney Zdroj: SITA

BRATISLAVA - V zápase B-skupiny 5. kola Ligy majstrov 2015/2016 prehralo CSKA Moskva doma s VfL Wolfsburg 0:2 a definitívne prišlo o možnosť postúpiť do osemfinále. Víťazstvo "vlkov" zaistil po zmene strán dvomi gólmi Andre Schürrle.

Duel B-skupiny medzi Manchestrom United a PSV v prvej štvrťhodine veľa atraktívneho futbalu nepreniesol. Na vypredanom Old Trafforde napriek tomu panovala emotívna atmosféra, a to najmä v 7. minúte, keď si domáci priaznivci rozsvietením svetiel v hľadisku pripomenuli desiate výročie úmrtia legendárneho Georgea Besta. "Červení diabli" postupom času zvýšili obrátky, hoci sa im nedarilo ideálne využiť svoju silnú zbraň v krídelných priestoroch. Po polhodine mohli ale gólovo udrieť, ale Schneiderlin, Rooney a dvakrát ani Martial neskórovali.

Aj druhý polčas patril herne United, snahe domácich chýbal len gólový efekt. Po vystriedaní sa PSV viac stiahol do defenzívy, no anglickému gigantovi akoby dochádzali nápady a kombinačne sa trápil. Až v 74. minúte prišiel skvelý pas na Younga, ktorý posunul v šestnástke na Lingarda, ale tomu strela z prvej nesadla. Zápas sa napokon skončil bez gólov, čím si Manchester výrazne skomplikoval postupové šance. Tie už nemá k dispozícii CSKA Moskva, ktoré doma podľahlo VfL Wolfsburg 0:2. Víťazstvo "vlkov" zaistil po zmene strán dvomi gólmi Andre Schürrle. Práve nemecký klub sa usadil na čele a má najlepšiu východiskovú pozíciu na postup.